Stoelen op maat zijn van een bijzonder robuuste con- 2 structie. Ook voor deze rolstoelen werd een apart ontwerp gemaakt, aangepast aan de specifieke wensen en eisen voor het gebruik op de perrons. Beide typen zijn opvouwbaar. In het bedrijf, dat 450 m2 groot is en dat beschikt over een werkplaats, een onderdelenmagazijn en een showroom, werken tien mensen. Aan de opdracht van Heineken wordt ongeveer drie maanden gewerkt. 1 Directeur A. H. Beumer met de twee typen rol stoelen. 2 Het lassen van de buizen. 3 Het buigen van de buizen. 4 De stoelen zijn gemakkelijk op te vouwen. Revab heet het bedrijf waar de 71 rol stoelen, die het personeelsgeschenk vertegenwoordigen, vervaardigd wer den. Het is gevestigd in 't Achterhoekse Silvolde, niet ver van de Duitse grens. Directeur A. H. Beumer, die het bedrijf vijftien jaar geleden oprichtte, vertelde ons wat er zoal bij de fabricage komt kijken. Rolstoelen worden niet aan de lopende band gemaakt. Althans niet bij Revab, dat behalve rolstoelen ook speciaal aangepaste stoelen (beide in ongeveer veertig verschillende uitvoeringen) en patiëntenliften produceert. In de meeste gevallen moeten de mo dellen aangepast worden aan degene, die in destoel komttezitten. Vaak leveren de verschillende eisen en wensen evenzovele puzzels op, die echter altijd door de heer Beumer op hettekenbord opgelost worden. Revab levert voornamelijk aan bejaar dentehuizen, revalidatiecentra en zie kenhuizen. Het programma van het be drijf is speciaal afgestemd op moeilijke gevallen, zowel wat het zitten als het verplaatsen betreft. Negen-en-dertig rolstoelen gaan naar vakantietehuizen van het Rode Kruis. Deze wagens hebben grote wielen, waardoor ze gemakkelijk over zand wegen, bospaden en dergelijke voort geduwd kunnen worden. Voor het ge bruik in de tehuizen dienen de rolstoelen probleemloos te zijn, dat wil zeggen, ze moeten gemakkelijk te duwen, te trekken en onderdetafelste passen zijn. Twee-en-dertig zijn bestemd voor het vervoer van gehandicapten op een aan tal stations. Deze wagens, die voorzien zijn van zwenkwielen aan de vóórzijde, 3 9

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 9