Rolstoelen voor Rode Kruis 1 De overhandiging van de oorkonde. Links jhr G Kraijenhoff, rechts de heer A. Th. de Rooy. 2 De aanbieding van twee van de 71 rolstoelen. V.l.n.r. de heren A. Th. de Rooy, A. van Emden. jhr G. Kra ijenhoff, F. J. Huybrechtse en mevrouw mr E. M F. Schokking-Röell. 3 Vertegenwoordigers van personeel en gepensio neerden: v.l.n.r. voorste rij R. F. Altena en J. Ver- meule, tweede rij F. A. C. Leyerweert. mej. J. H. Roldaan, J. Muldersen H. Weeda. 4 Voorste rij J. Broers, A. W. F. Kroon en J. Versteeg, tweede rij P. J. Gomes (gedeeltelijk zichtbaar). G. Leentvaar. P. F. v. d. Lelie en P. Vonk. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Heineken hebben onze personeels leden en gepensioneerden gelden bijeen gebracht voor een geschenk. Dit bedrag is door de Raad van Bestuur verdubbeld. Het totaal, groot fl. 52.000,—, is in overleg met het personeel en de gepensioneerden bestemd als gift voor het Nederlandse Rode Kruis. Het zal worden besteed aan deaanschafvan71 invalidenwagens. Tijdens een bijeenkomst op donderdag 29 november in 't Koelschip van de brou werij Van der Helststraat te Amsterdam werd deze gift aan het Rode Kruis over gedragen. Deze werd vertegenwoordigd door Jhr G. Kraijenhoff (voorzitter), mevrouw mr E. M. F. Schokking-Röell (lid van het dagelijks bestuur) en de heren A. van Emden (directeur-generaal), L. J. J. Kalverboer (hoofd Inkoop) en J. W. van Esveld (hoofd Perszaken). Namens het personeel waren aanwezig vertegenwoor digers van de Ondernemingsraden van Rotterdam, Amsterdam I en II, Den Bosch en Bunnik, van het personeel van Bokma, Coebergh en Van Olffen en van de ge pensioneerden. Tevens werd de bijeen komst bijgewoond door de heren A. H. Heineken, ir. R. van Marwijk Kooy, W. Kloppenburg, mr J. Th. Kappelle en G. Leentvaar. De aanwezigen werden verwelkomd door mr J. Th. Kappelle (hoofd Public Relations), die het woord gaf aan de heer A.Th. van Rooy, lid van de Ondernemingsraad van Den Bosch. Deze zette in grote lijnen de voorgeschiede nis van het geschenk uiteen en zei voorts het zeer plezierig te vinden, dat de gift ten goede zou komen van de gehandicapte medemens. Uit naam van het personeel en de gepensio neerden bood hij jhr G. Kraijenhoff een oor konde en een cheque aan. Door de Onder nemingsraadleden J. Versteeg en J. Mulders werden vervolgens twee rolstoelen binnen gereden. Van het ene type zullen er 39 wor den verdeeld onder twee vacantiehuizen voor invaliden, van het andere type zullen er 32 worden geplaatst op de stations van de Ne derlandse Spoorwegen. Na deze kleine cere monie kwam de heer F. J. Huybrechtse als vertegenwoordiger van de gepensioneerden aan het woord. De grote dankbaarheid van het Rode Kruis werd vertolkt door jhr Kraijenhoff, die blij was dat het Rode Kruis was begunstigd met de jubileumgift. Hij zei zeer onder de indruk te zijn van de vrijgevigheid van het gehele personeel en de gepensioneerden, en dankte ook de Raad van Bestuur voor de verdubbe ling van het bedrag. De heer Kraijenhoff ver telde, dat met het grote aantal van 71 rolstoe len weerveel invalide medemensen geholpen konden worden. De vertegenwoordiging van het personeel bestond uit: mej. J. H. Roldaan en H. Weeda (Rotterdam), J. Versteeg en P. Vonk (Am sterdam I), R. F. Altena en A. W. F. Kroon (Amsterdam II), J. Mulders en A. Th. de Rooy (Den Bosch), P. J. Gomesen J. G. Maas (Bun- nik), A. F. van Hulsen (Bokma), J. Wals (Coe bergh), P. F. v. d. Lelie (Van Olffen), en van de gepensioneerden uit: J. Vermeule (Rotter dam), F. J. Huybrechtse (Amsterdam I), J. Broers (Amsterdam II), F. A. C. Leyerweert (Den Bosch) en Th. Manders (Bunnik).

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 8