Jantje Beton Bezoek uit Nigeria Wielerlunch Van Abe tot Zoetemelk Voorafgaand aan de intocht van Sint Nicolaas werd op 17 november in Am sterdam propaganda gemaakt voor de Nationale Jeugd Kollekte. Pepsi Cola reed mee met onze oude brandweer auto, die door zeker honderdduizend man publiek werd gadegeslagen. Jantje Beton, het symbooltje van deze actie, had voor een zeer toepasselijk motto gezorgd: 'Help de jeugd uit de brand'. Half november bracht het Hoofd Public Relations van Nigerian Breweries Ltd., mr Segun Smith (links op de foto), een werkbezoek aan Heineken. Vanzelfsprekend was in zijn programma een excursie naar onze in aanbouw zijnde brouwerij te Zoeterwoude opgenomen. Hierbij werd hij vergezeld door mr I. D. Ekpott (rechts op de foto), eveneens van NBL, die op dat moment een stage liep bij Technische Opleidingen in Rotterdam, en door mr Peter Crumbley (midden), marketing manager van United Africa Company in Londen, welke vennootschap eveneens belangen heeft in Nigerian Breweries Ltd. Traditiegetrouw werd half november in de Gijsbreghtkelder aan de Maurits- kade de jaarlijkse Amstel Wielerlunch gehouden. Tal van prominenten uit de vaderlandse wielerwereld en enkele tientallen sportjournalisten waren de gasten van onze brouwerij. Op de foto v.l.n.r. acteur Henk Molenberg, ex- wereldkampioen en Tour de France winnaar Jan Janssen, Amstel-ploeglei- der Herman Krott en Frits Suèr, jour nalist van Dagblad De Tijd. In de bestuurskamer van het Olympisch Stadion te Am sterdam werden woensdag 21 november de eerste exem plaren uitgereikt van het boek 'Van Abe tot Zoetemelk'. Daarin zijn ruim 200 karikaturen opgenomen, die tekenaar Dik Bruynesteyn in de afgelopen 25 jaar van bekende Nederlandse en buitenlandse sportfiguren heeft gemaakt. Het aardige van dit boek voor ons is, dat de naamgevers, Abe Lenstra en Joop Zoetemelk, beiden in goede relatie tot ons concern staan. Abe Lenstra is werkzaam als Secretariaatsmedewerker bij Heineken in Zwolle, terwijl Joop Zoetemelk tot het moment dat hij profwielrenner werd behoorde tot de Amstel-amateurwielerploeg. Op de foto v.l.n.r. Joop Zoetemelk, Dik Bruynesteyn en Abe Lenstra. 19

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 19