Bij de foto's: 1 Enkele van de oude uniformen: v.l.n.r. rondleider Van der Helststraat Amsterdam, tapper Mauritskade Amsterdam, serveerster Rotterdam, kantoorportier Weteringplantsoen Amsterdam, medewerker Bewa kingsdienst Den Bosch, medewerker Bewakings dienst Rotterdam, vrachtwagenchauffeur Maurits kade Amsterdam, heftruckchauffeur Rotterdam. 2 De nieuwe uniformen: v.l.n.r. serveerster, kelner, tapper, rondleider. 3 De nieuwe uniformen voor de medewerkers van de Bewakingsdienst: v.l.n.r. met lange jas, met jekker, met regenjas en in costuum. kledingstukken een proefexemplaar 2 laten maken. Deze kledingstukken zijn aan een aantal medewerkers, voor wie ze straks bestemd zijn, getopnd. Een belangrijk element was, dat de te kiezen uniformen volledig moeten zijn afgestemd op het soort werk, dat erin verricht moet worden. En voorts, dat er voor bepaalde diensten aanvullende kleding moet zijn voor de winter en voor slecht weer. Wie de enorme rij kleding stukken, waarvoor thans gekozen is, naast elkaar in het rek ziet hangen, komt behalve groen ook andere kleuren tegen. Dat is begrijpelijk, omdat een goed uni form accenten behoeft, zoals de blouses van de serveersters, de overhemden van bijvoorbeeld portiers, bewakingsperso neel en rondleiders, en de truien van de chauffeurs, die allemaal de tint beige hebben. De bruine jekkers en de zwarte lange jassen van de bewakers, die u op defoto'sziet, worden in groene kleur uit gevoerd, als dit uit fabricage-oogpunt mogelijk is. De regenpakken van chauf feurs en heftruckchauffeurs zijn geel uit een oogpunt van veiligheid. Alle uniformen zullen, zo mogelijk, wor den voorzien van de produktbeeldmer- ken van Heineken, resp. Amstel of Vrumona, afhankelijk natuurlijk van de vestiging waar men werkt. Tevens wordt de letter H als concernbeeldmerk door gevoerd in de stropdassen en op de knopen van de uniformen. Hoe het er allemaal uit gaat zien, zult u in de nabije toekomst ervaren. Een voorproefje van een deel van de bedrijfskleding, ziet u op de kleurenfoto's bij dit artikel. De groepen medewerkers, waarvoor de nieuwe, uniforme bedrijfskleding is ont worpen, zijn: de chauffeurs van de eigen vrachtwagens, de vaste bijrijders op deze wagens, de post- en pendel chauffeurs, de buiten-medewerkers van de afdeling Reclame Service, de hef truck- en tractorchauffeurs, de lorrie rijders, het personeel van de bewakings diensten, de kantoorportiers, de tappers en kelners in de ontvangstruimten, de rondleiders en het kantinepersoneel. De 11

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 11