BIJ DE FOTO's: 1 Een prachtige actie van twee badminton-speelsters. 2 De tellers bij het biljarten bekeken elke carambole nauwkeurig. 3 Bridgers in volle concentratie. 4 Hengelaars aan de waterkant. 5 Tennis-speelster haalt uit. 6 Klaverjassers tellen de punten. 7 Een hoge opsprong op de tennisbaan. Met de nieuwe stekken aan de Stadion kade was men qua ligging best te vreden, alleen had er wat meer vis moeten zitten. Den Bosch ging in dit onderdeel aan kop met 290 cm, ge volgd door Rotterdam en Amsterdam II met elk 148 cm. Bij de verdeling van de trofeepunten gaf de doorslag, dat Rotterdam een grotere vis (27 cm) had gevangen dan Amsterdam II (23 cm). Bunnik haalde in totaal 141 cm uit het water en Amsterdam I 84 cm. KLAVERJASSEN Bij het klaverjassen deden zich niet zulke grote verschillen voor. Met name Den Bosch en Amsterdam I liepen prima in de pas, zij het dat Den Bosch met 31.846 punten Amsterdam I (31.218 punten) toch nog wat voor bleef. Opmerkelijk is de goede klas sering van Rotterdam (derde met in totaal 30.586 punten), te meer daar er in het Stadion nog steeds volgens het Amsterdamse systeem wordt gespeeld. De Rotterdammers voelden zich de laatste jaren hierdoor nogal benadeeld, maar beginnen er nu toch al flink in thuis te raken. Amsterdam II werd vierde met 29.474 punten, Bunnik vijf de met 29.246 punten en Gedistilleerd en Wijn zesde met 27.531 punten. Over de nieuwe behuizing was men allemaal dik tevreden. TENNIS De tennissers kregen de schrik van hun leven toen ze de banen in een riante vijver zagen omgetoverd. De overmatige regenval 's nachts had deze onbespeelbaar gemaakt en het zag er ook niet naar uit dat de watermassa nog te bedwingen zou zijn. Tijdenlang praten bracht als noodoplossing, dat de dames op één kunststofbaan in de Frans Ottenhal aan de slag konden en dat de heren, na het 'wegslepen' van het ergste nat, het heel voorzichtig bui ten konden proberen. Het tekort aan banen hield tevens in dat het aantal te spelen games teruggebracht moest worden van 11 naar 7, wat voor het meten van de krachtsverhoudingen eigenlijk te gering was. Bunnik toonde zich in dit onderdeel evenals vorig jaar de sterkste. Rotter dam handhaafde zich op de tweede plaats, maar Amsterdam I zakte vele plaatsen ten gunste van Gedistileerd en Wijn en Amsterdam II. Deze vesti gingen behaalden een gelijk aantal tro feepunten, maar overwinningen in games (36 tegen 35) bracht Gedistil leerd en Wijn de derde plaats. Met name het spel van de heren van Gedis tilleerd en Wijn zorgde voor dit grote puntentotaal. Den Bosch sloot na Am sterdam I als zesde de rij. 6 7

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 7