In™!!« STADHUIS coolsingel-rotterdam In Vers van 't Vat van juli/augustus 1963 verscheen een oproep voor de medewerkers van de Rotterdamse brouwerij om te komen tot de oprich ting van een fotoclub. Twee maanden later stond met vette letters in het per soneelsblad: 'Rotterdam heeft een fotoclub'. En nu, tien jaar later, pre senteert zich de jubilerende Foto- en Filmclub Rotterdam met een tentoon stelling in de hal van het Rotterdamse Stadhuis. Van 26 november tot en met 14 decem ber exposeren de ruim honderd leden (waaronder een aantal buitenleden, die niet bij Heineken werkzaam zijn) een keuze uit hun favoriete werkstuk ken: zo'n 100 foto's en ongeveer 80 kleurendia's, die continue worden geprojecteerd. Bij de keuze ervan is men zeer democratisch te werk ge gaan, omdat de expositie een beeld moest geven van het totale gebeuren in de club. Daarom ziet men naast werk van gevorderden ook werkstukken van nieuwelingen in het 'vak'. De actieve kern van de Foto- en Film club komt wekelijks op donderdag bij elkaar in de Raadskelder te Rotterdam. Dan worden de nieuwste foto's en dia's vertoond en kritisch bekeken. Voorts hebben alle leden steeds toegang tot de donkere kamer van de club, waarin alle benodigde apparatuur aanwezig is. Onder meer heeft men de beschikking over drie vergrotingstoestellen. Af en toe krijgen de leden een spe ciale opdracht, waaraan een wedstrijd is verbonden. Daarnaast wordt er steeds de foto en dia van de maand gekozen, welke van tijd tot tijd in Vers van 't Vat wordt gepubliceerd. Er valt over de zeer actieve Foto- en Filmclub Rotterdam nog veel meer te schrijven, maar daarmee willen we wachten tot het volgende nummer van dit blad waarin we de tentoonstelling in het Rotterdamse Stadhuis zullen be spreken. 18

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 18