achtste puzzelrit in de mist reisvereniging vers van 't vat gepensioneerden den bosch op stap Zaterdag 6 oktober was er op de binnen plaats van de brouwerij Mauritskade te Amsterdam een wat ongewone drukte. Elke twee minuten verliet een personen auto het terrein, vooralsnog met onbeken de bestemming. In totaal 55 auto's zoch ten mistig Noord-Holland op met als doel de achtste Puzzelrit, voor het personeel van de Amsterdamse vestigingen, tot een goed einde te brengen. De mist speelde hen daarbij nogal parten, wat o.m. tot gevolg had, dat de starttijden een half uur werden opgeschoven, omdat men 's mor gens om tien uur nog geen vijf meter zicht had. Evenals voorgaande jaren zorgde het trio, de heren H. A. Hesse, M. P. J. van Soest en J. Wimmers, voor een bijzonder mooie route, die ditmaal een groot deel van Noord-Holland bestreek. Het aantrekke lijke van deze route was ook o.a. een ge deelte van de A.N.W.B.-Molenroute, die hierin verwerkt was, en die betrekking had op één van de laatste vragen. De vraag was namelijk 'Wat voor Nationale dag is het vandaag'. Het antwoord was natuur lijk Nationale Molendag. Ook dit jaar bleven de onverwachte voor vallen niet uit. Zo had een aantal puzze laars last van een kudde schapen, die de weg overstak en door de auto's waar schijnlijk zenuwachtig waren geworden en niet meer van de weg af wilde. Een paar mensen sprongen direct uit de auto en het spreekwoord 'vele handen maken licht werk' kwam hier goed van pas. Anderen waren opgehouden door een wielervereni ging, die deze dag een tocht maakte, waardoor de puzzelaars niet konden op schieten. Op zulk soort voorvallen hadden de organisatoren natuurlijk niet gerekend. Ook met de drie foto-opdrachten zijn som mige deelnemers figuurlijk de mist inge gaan. Stond er vroeger bij alle drie de op drachten 'hoeveel km heeft U gereden, als U dit beeld (of iets anders) tegenkomt'. nu had men bij het stenen paard gevraagd hoeveel km dit van de finish verwijderd was. De regel 'goed lezen wat er staat' moest hier worden toegepast. De twee speciale opdrachten waren niet al te moeilijk. Bij de eerste controle kreeg men de opdracht om bij de volgende een pijpje kaneel van minstens 6 cm in te leve ren. Dat is de meesten wel gelukt, al moest men er wel het stadsgedruis van Purmerend voor in. Het in handen krijgen van een molenfoto bezorgde de deel nemers meer hoofdbrekens, maar zij ver gaten daarbij, dat op de routebeschrijving zo'n foto een pagina eerder reeds was opgenomen. Dit jaar was er voor het eerst een ver plichte rustpauze van een half uur inge last, hetgeen voor iedereen een ver ademing was. Want uren achtereen in een auto zitten turen en goed opletten, valt echt niet mee. Voor deze verplichte rust pauze had men 'Halfweg' te Ursem ge kozen, een heel gezellig restaurantje. De rit was in totaal 92 km lang en de organisatoren hadden berekend, dat de deelnemers er 4 uur en 11 minuten over konden doen, met een gemiddelde snel heid van 25 km per uur. Als men er langer dan 5 uur over had gedaan, werd men gediskwalificeerd, hetgeen met drie auto's is gebeurd. De minste strafpunten en daardoor de eerste prijs kreeg het team van de dames Grolleman, De Vries en Hoekstra; tweede werd het team Struiksma en Klipp en derde de heer Krott, die werd bijgestaan door zijn twee zonen. Bij de foto's 1. In het landelijke Amsterdam-noord versperde een kudde schapen de weg. 2. De winnares van de eerste prijs, mej. M. G. Grolleman, ontvangt uit handen van ir W. F. Schipper een aantal cadeaux. 3. Eén van de controleurs, de heer L. Pourier bij de doorkomst te Ursem. 3 Regelmatig worden wij op de hoogte gehouden van de activiteiten van de Reisvereniging Vers van 't Vat uit Rot terdam. En dit gebeurt dan door de heer W. F. C. van Otterloo, de secre taris van de Reisvereniging. Tot de jaarlijkse activiteiten behoort de 2-daagse bustocht, die dit jaar op zaterdag 30 juni en zondag 1 juli werd gehouden. Deze tocht, die ging via Dordrecht, Eindhoven en Maarheeze, had als einddoel Hotel 'Altenahr' in Duitsland. Zaterdag 8 september heeft men weer de feestavond gehad. Voor de goede stemming, buiten het goede humeur dat iedereen natuurlijk meebracht, zorgde deze keer het orkest 'De Mari- nucci's'. Ook de spelletjes en de tom bola met goede prijzen, bleven niet uit. Tevens werden op deze avond de heer en mevrouw Ruten gehuldigd, omdat zij kampioen klaverjassen seizoen 1972/'73 waren geworden. Zij ontvingen uit handen van de voorzitter van de Reisvereniging, de heer C. Zwaan, ieder een koperen kandelaar als aandenken voor hun goede presta ties. Woensdag 12 september hadden de gepensioneerden van Den Bosch zich 's morgens verzameld, om weer gezellig met elkaar een dagje uit te gaan. Het weerzien na een jaar verliep uiterst vrolijk, hoe vroeg het ook was. Ze vertrokken per bus uit Den Bosch naar Rotterdam. Na wat rond gereden te hebben in Rotterdam, ging men aan boord van het vlaggeschip 'Spido' en werd er een tocht gemaakt door de haven. Een uitgebreide lunch werd aan boord geserveerd. In de middag stapte men weer in de bus om via een ruime omweg naar Zoeterwoude te rijden, om daar een kijkje te nemen bij de nieuwbouw, hetgeen iedereen bijzonder waardeerde. Ook zij hadden nu iets gezien van dit gigantische project. Na Zoeterwoude werd in Restaurant 'Groenendijk' te Hazerswoude even een 'afzakkertje' gedronken. Tot slot van deze, voor de gepensioneerden toch altijd weer onvergetelijke dag, werd een afscheidsmaal aangeboden in Boerderij 'De Pettelaer' bij Den Bosch. 17

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 17