brand in den bosch in de kiem gesmoord jongeren rotterdam genoten van groots beatfeest kordaat optreden bewakingsdienst: Bij de foto's: 1. Een dee! van de brandweerkazerne van de brouwerij te Den Bosch. Midden-achter tegen de muur het paneel, waarop bij overmatige warmte in één van de bedrijfs afdelingen een lichtje gaat branden, dat aangeeft waar wellicht brand is. 2. Eén van de heftrucks, die tijdens het weekeinde in een gedeelte van het bier magazijn worden gestald. Dankzij het kordate optreden van twee medewerkers van de Bewakingsdienst van onze brouwerij in Den Bosch, kon op zon dag 16 september een brand, die ernstige gevolgen zou kunnen hebben gehad in de kiem worden gesmoord. Om even na drie uur 's middags zag bewaker J. van de Bosch op een paneel in de portiersloge, dat er ergens in de brouwerij brand was. Hij piepte onmiddellijk zijn collega W. Geertsema, die door de brouwerij zijn ronde liep, op en vertelde kort daarna door de telefoon, dat er brand moest zijn. De heer Geertsema snelde daarop naar de brandweerkazerne, waar hij op een paneel de brand gelocaliseerd was. In allerijl ging hij naar het magazijn 'ge reed produkt' aan het einde van de botte larij, waar hij een electrische vorkheftruck in vlam zag staan. De heer Van de Bosch had in de tussentijd het alarmsignaal in werking gesteld, waardoor overal op het terrein sirenes begonnen te loeien en in de dienstwoningen van de heren J. G. Hoogstraten (chef Interne Dienst) en W. F. van de Luur (commandant Heineken Brandweer) een bel begon te rinkelen. Ook had hij onmiddellijk de Brandweer van Den Bosch gebeld. In precies 8 minuten na het eerste brand alarm was de Bossche brandweer bij de vuurhaard. De brandende heftruck werd naar buiten gebracht en het vuur met koolzuursneeuwblussers gedoofd. Door deze snelle actie konden vele andere vork heftrucks, die eveneens in het magazijn gestald waren, gespaard worden. Alleen enkele houten kisten waren door het vuur licht geblakerd. Van groot praktisch nut bleek de auto matische brandmeld- en blusinstallatie, welke sinds enkele jaren in Den Bosch in gebruik is. Op alle kwetsbare plaatsen in het bedrijf heeft men deze installatie aan gebracht. Onder meer heeft men rook melders in de biermagazijnen, in de be sturingscabines van het brouwhuis, de bottelarij II en de sankey-colonne, en voorts in de bouwkundige werkplaats. V/aar dat mogelijk is, zijn deze brand melders tevens ingericht als sproei-instal- latie, waaruit koolzuursneeuw komt. Deze vorm van brandmelding en ten dele dus ook brandbestrijding heeft in de af gelopen jaren zeer goed gewerkt. Tijdens werkdagen is vanzelfsprekend de eigen bedrijfsbrandweer als eerste op de plaats des onheils, maar omdat de brandmelding op een zondag kwam, stonden de twee leden van de Bewakingsdienst voor de taak zelf alle noodzakelijke handelingen te verrichten. De wijze waarop zij dit ge daan hebben, verdient alle lof. Ruim 1300 jongeren, waaronder zeer velen van onze Rotterdamse brouwerij vestiging, waren zaterdag 1 september in het Rotterdamse Ahoy-complex present bij het grootscheepse jongerenfeest, dat voor de eerste maal werd georganiseerd door de jeugdcommissie 3 LUIK '67 van onze brouwerij in samenwerking met de Holland Amerika lijn. de AMRO-bank, Van Ommeren en de Nationale Nederlanden. Het hoogtepunt van deze avond was het optreden van de Engelse popgroep Chicory-Tip', want toen die op het po dium verscheen, leek het er even op, dat de zal afgebroken zou worden Dit optre den werd voorafgegaan door andere re gelmatig in de Top 40 staande popgroe pen, zoals The Buffoons, Beautiful Gar den Kayak en Yarrow. In de pauze was er een karate-show en werd er een grandioze verloting met vele tientallen prijzen gehouden Bij de kraampjes, die de hele avond druk bezet waren, kon men van alles kopen zoals tassen, riemen, sieraden, tekeningen. Presentator van dit popfestival was de bekende discjockey Martin Green en de produktie was in handen van Frans Natrop. Ma 71/2 uur keiharde life music vond men het welletjes, want tegen een uur of drie 's nachts maakten de eersten aanstalten Een fragment van de karate-show om te vertrekken, met in de oren nog het nadreunen van de harde muziek. Maar iedereen ging met hetzelfde voldane ge voel naar huis: het was een geweldige avond geweest. 16

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 16