BREWERY BOUND! schriften bestaan omtrent het zuiveren van afvalwater, heeft men deze mogelijk heid toch voorzien. Door het water ge scheiden te houden, zal een mogelijke waterzuiveringsinstallatie straks geringer van omvang kunnen zijn. De nieuwe bot- tellijn is sinds augustus 1972 in bedrijf. De uitbreiding van de gecombineerde gist/lagerkelders was fase 3 van het pro ject. Het ging hier om 40 tanks van elk 380 hl. inhoud, die identiek zijn aan een reeds eerder tot stand gekomen uitbrei ding van eveneens 40 tanks. Daarnaast werden 15 eenheden met een inhuod van 1350 hl. geplaatst. Het transport van deze gevaarten, met hoogte van 4.80 m, ge schiedde per schip vanuit Europa, waarbij er steeds slechts twee tanks als dek lading konden worden vervoerd. De 15 tanks werden, evenals dat gebeurt in Zoeterwoude, in de open lucht opge steld, ter plaatse van een isolatiemantel voorzien en daarna bekleed met alumi- niumplaat. De eerste tank van deze serie werd op 21 september j.l. in gebruik ge nomen, de laatste zal in februari van het volgend jaar voor produktie gereed zijn. De laatste van de 40 kleinere tanks kwam op 18 september 1972 in gebruik. Een dergelijke grote uitbreiding vraagt natuurlijk ook voorzieningen in andere delen van het bedrijf. Zo werden ook tal van uitbreidingen tot stand gebracht aan de energievoorziening, de waterbehande ling en de koeltechnische apparatuur. Gelijktijdig werden nieuwe kantines en kleedruimten voor het personeel gebouwd en werd er een nieuw hoofdkantoor gerea liseerd. Naast locale architecten- en ingenieurs bureaus was ook het Nederlandse Inge nieursbureau Dwars, Heederik en Verhey ingeschakeld, onder algehele leiding van de groep Central Engineering te Rotter dam. Onaangeroerd bij de bouw bleef een klei ne produktie-eenheid voor frisdranken, die midden in de bottelarij is gesitueerd. Hier produceert men in licentie frisdranken onder het merk Schweppes. De utibreiding in L.agos betekende wél, dat de gebouwen van een lagere school, die op het terrein stonden, en die in ge bruik waren voor de kinderen van de Ne derlandse gemeenschap in Lagos, moes ten worden verplaatst naar een terrein elders in de stad. De veelomvattende uitbreiding van de brouwerij in Lagos houdt niet in, dat men nu de eindcapaciteit heeft bereikt. Het 'masterplan' is gebaseerd op zeker het dubbele van de huidige situatie. Eerst komen echter de andere twee brouwerijen van Nigerian Breweries Ltd. in Aba en Kaduna voor uitbreiding in aanmerking. Deze hebben elk thans ongeveer een ca paciteit van ca. 180.000 hl. 4 OCEAN MAIL-JULY 1973 'Machaon' pictured last month in the English Channel outward bound for West Africa. The curious objects stowed on each side of No. 2 hatch are fermenting units which were loaded at Rotterdam for the Nigerian Brewery at Apapa. Great care was needed in the handling of these units which would be useless if dented or damaged. 'Machaon', formerly a Blue Funnel ship, is now on the Continental/Apapa express service. Her deck cargo also included five boats and two buses. 15

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 15