In Jamaica locaal gebrouwen Heineken-bier 'We hebben, in plaats van ons bier, onze brouwmeester geïmporteerd'. Met deze slogan, gepubliceerd in 'The Jamaica Daily News' van 11 juli 1973, liet Heineken de bewoners van Ja maica weten, dat Heineken voortaan zijn bier lokaal laat brouwen. Als blikvanger werd in de advertentie een tamelijk ludieke prent opgenomen van onze brouwmeester, de heer T. Haggenmacher, zittend in een enorme krat, die als het ware met een hijs kraan op Jamaica aan land werd gezet. Ook in hieropvolgende advertenties kwam de heer Haggenmacher aan het woord, waarbij hij vertelde over de hoge eisen, die overal in de wereld aan Heineken bier worden gesteld. Het Heineken bier, dat tot dan vanuit Nederland werd geïmporteerd, wordt nu locaal gebrouwen in Red Stripe Brewery in Kingstone, waar tevoren de nodige technische aanpassingen waren aangebracht. Regelmatig wordt de Heineken gist naar Jamaica over gevlogen. 2 De distributie van het locale Heine ken wordt verzorgd door een speciaal hiervoor opgezette organisatie, Intel- brew, met aan het hoofd de heer Dud ley Delapenha, de zeer aktieve locale Heineken Sales Manager. Acht trucks trekken er dagelijks op uit om, volgens aangegeven routes, de spreiding zo intens mogelijk te maken. De introduktie van het 'premium bier' werd begeleid met een reclame-cam pagne op radio en televisie, adverten ties in de dagbladen, posters, ruitstro- ken en de rijdende bierton van Heine ken, die in dit gebied reeds langer is gestationeerd. Bijgaande foto's illustreren de activi teiten op Jamaica. Op een tweetal foto's ziet men een deel van de mede werkers van Intelbrew. Voorts een hoek van de Red Stripe brouwerij en een klein houten cafeetje, zoals er zeer ve len op Jamaica staan, allemaal met duidelijke reclame-uitingen. 12

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 12