nieuwe 'heineken hoek' r BIJ DE FOTO'S 1 De nieuwe Heineken Hoek. 2 De heer A. H. Heineken in gesprek met architect Edo Spier. 3 De autogrill, waarop men zelf het vlees kan roosteren. 4 Overzicht van het interieur. -J Donderdag 21 juni werd in Amsterdam aan het Kleine-Gartmanplantsoen de nieuwe 'Heineken Hoek' geopend. Deze is gevestigd in een deel van het pand, waarin tot eind vorig jaar café restaurant 'Moderne' was gevestigd. Het interieur is opgebouwd uit een aantal halfronde elementen. De ingang is verlegd naar de lange zijde aan het Kleine-Gartmanplantsoen. Elementaire punten in het 'café' zijn de 'grill en crudité', waar de bezoeker zelf zijn spijzen kan kiezen, het open vuur (autogrill), waarop men zelf vlees kan roosteren, en de 'sapperij', waar men versgeperste of gecentrifugeerde vruchten of groentesappen kan bestel len. Bij binnenkomst ontvangt elke bezoe ker een kaart, waarop de verteringen worden aangetekend. Bij het vertrek wordt aan een centrale kassa afgere kend. Speciale voorzieningen werden getroffen voor minder-valide bezoe kers. Voor hen is een aparte ingang, waar een kleine lift hen tot op vloer hoogte van het café brengt. Ook is er een speciaal toilet voor hen ingericht. Bruin en oranje-rood zijn de overwe gende kleuren in de 'Heineken Hoek'. Speelse accenten worden bereikt door elipsvormige groene banen op de brui ne canvas wandpanelen. Een aantal specialiteiten van de spijs- en drank- kaart staat in sierlijke letters geschil derd op een tweetal vensterruiten. De nieuwe 'Heineken Hoek', die een aan winst is voor het Leidseplein en omge ving, werd opgezet onder architectuur van Edo Spier.

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 9