concern sportdag 1973 heineken vierdaagse wandelaars In de vorige uitgave van Vers van 't Vat hadden wij aangekondigd een uit-, gebreid artikel over de Concern Sport dag 1973 te zullen publiceren, maan het leek ons aantrekkelijker dit te doen, in het nummer, dat vlak vóór de Sport dag zal verschijnen. U moet de voorbeschouwing dus nog even te goed houden, maar dat neemt niet weg, dat allen, die aan de Sport dag mee willen doen, zich nu reeds dienen op te geven. Hoe dat het een voudigst kan, leest u op de verschil lende mededelingenborden in de vesti gingen. Zoals reeds gemeld zullen dit jaar ook vertegenwoordigers van Bokma, Coe- bergh en Van Olffen als één groep aan, de Sportdag meedoen. Het aantal ge gadigden voor de nieuwe Heineken- trofee is nu dus zes. Dat betekent, dat de concurrentie, groter wordt en ook, dat er personeels leden meedoen, van wie men de sterk te nog niet kent. Wie zich nog het jaar herinnert, dat Bunnik voor het eerst meedeed en meteen ook maar de tro fee won, zal weten, dat men ook met deze nieuwe 'outsider', de Groep Ge distilleerd en Wijn, terdege rekening zal moeten houden. Training in de di verse takken van sport lijkt meer dan voorheen een noodzaak. Wie om welke reden dan ook op de Sportdag niet als actief sportbeoefe naar kan deelnemen, wordt in ieder geval als toeschouwer verwacht. No teer daarom zaterdag 22 september nu al vast in uw agenda. Want om de dag te laten slagen, is ook veel publiek langs de lijn van groot belang. Boven dien valt er die dag in en om het Olym pisch Stadion in Amsterdam zo veel te beleven, dat uw komst zeker de moeite waard zal zijn. Rond zo'n vierdaagse worden vele fes tiviteiten georganiseerd door het Akth Comité Binnenstad van Nijmegen. Ooi Heineken heeft hieraan een steentje bijgedragen, door in de binnenstad, er met name het plein nabij 'De Vereeni ging', waar de wandelaars zich gedu rende de vier dagen moeten afmelder en Plein 1944, een aantal feesttentet neer te zetten en de stad een beetje 'aan te kleden' met reclame. Na de eerste wandeldag heeft Heine ken een grandioos vuurwerk aangebo den. Tijdens dit vuurwerk kwam eer Heineken bierviltje, vergezeld van de woorden 'dit wordt U aangeboder door', goed zichtbaar tevoorschijn. Het was de eerste maal, dat het complete viltje uit vuurwerkelementen was opge bouwd. Dat het publiek dit idee bijzon der waardeerde, bleek wel uit het da verende applaus, dat de ruim 15.000 toeschouwers aan dit sprankelende stuk gaven. gestoken in een speciaal kostuum. De stemming onder de wandelaars was uitstekend, mede door de goede ver zorging die zij hebben gekregen. Uit vallers zijn er daarom niet geweest. Wel had men een beetje last van spier pijn, maar daarentegen waren er op vallend minder 'blaren' dan voorgaan de jaren. Veertien sportieve 'Heineken wande laars' uit Den Bosch en Rotterdam hebben deelgenomen aan de vierdaag se van Nijmegen, die dit jaar werd ge houden van 17 t/m 20 juli. Hoe spor tief, bleek wel uit het feit dat acht personen elke dag de afstand van 50 km hebben gelopen, twee personen de afstand van 40 km en vier de afstand van 30 km. De laatste dag waren zij

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 8