M.DROP W. C. SCHREGEL 40-JARIG JUBILEUM J. H. SNEL AFSCHEID P. L. J. COTTAAR Op 30 mei jubileerde in de Raadskelder te Rotterdam de heer M. Drop. De heer Drop was die dag 25 jaar bierservice mon teur in dienst van Heineken. Uit Amster dam waren mr W.F.J.Westermann, hoofd Landelijke Verkoopdiensten, en de heer J. J. Wolff, chef Commercieel Technische Dienst, overgekomen om de jubilaris toe te spreken. Namens de Rotterdamse Ser vice Dienst was het de heer L. Kok, die het werk en de persoon van de jubilaris belichtte. Vrijdag 20 juli werd het 25-jarig jubi leum van de heer W.C.Schregel, werk zaam bij Centrale Diensten van de af deling Drankengroothandels, gevierd in de Raadskelder van de vestiging Van der Helststraat te Amsterdam. De jubilaris werd eerst ontvangen op de kamer van de heer Tj. J. Jellema, hoofd afdeling Drankengroothandels, waar hij werd toegesproken door drs G. van Schaik, directeur Verkoop Nederland, die hem tevens de jubileumspeld op speldde. Daarna volgde er een gezel lige receptie in de Raadskelder. Op 1 juni was de heer J. H. Snel, chef Expeditie van de brouwerij Mauritskade te Am sterdam, 40 jaar in dienst. De heer Snel begon zijn loopbaan in 1933 bij de toenmalige Omstel Brouwerij als correspondent. Later kreeg hij de functie van controleur, waarna lij werd overgeplaatst naar de Expeditie. Sinds enige jaren is hij chef van deze afdeling. Ten onderdeel van de jubileumviering vormde de ontvangst door de heer J. van der Werf, id van de Raad van Bestuur, bij welke gelegenheid weer eens vele herinneringen uit het rrouwerijgebeuren van vroeger tijden werden opgehaald. Tijdens deze ontvangst werd aan de heer Snel ook de gebruikelijke jubileum-enveloppe overhandigd, hetgeen gebeurde foor mr R. P. J. J. Corbeau van Personeelzaken van de Commerciële Divisie (rechts op fe foto). Je receptie in de Gijsbreghtkelder, die hierna volgde, werd bijzonder druk bezocht. Op rerzoek van de jubilaris werden hier echter geen toespraken gehouden. Hoewel een kluizenaar van huis uit geen mensen om zich heen heeft, was degene die op 29 juni in de Rotterdamse Raads kelder zo genoemd werd, door velen om ringd. De heer P. L. J. Cottaar, ruim 35 jaar schilder of beter gezegd reclame- en kunstschilder in dienst van Heineken, nam die dag afscheid van de brouwerij. Het was de heer E. J. Veenhof, chef Landelijke Reclame Dienst, die voor de heer Cottaar deze naam bedacht had, en niet geheel ten onrechte. Met zijn be scheiden natuur, waarvan de heer Veen- hof een mooi voorbeeld gaf, en zijn voor keur te werken in afzondering, zou de heer Cottaar beslist een kluizenaar ge bleven zijn. De resultaten van zijn veel zijdige, kreatieve arbeid echter, waarvan ook de eigenaars en bezoekers van vele Rotterdamse 'uitschenkgelegenheden' kun nen genieten, zijn hulpvaardigheid en zijn vermogen om, zoals mrJ.H. Drost, ge westelijk verkoopleider horeca, het uit drukte, aan praktische problemen een bijzondere draai te geven met het pen seel, waren verantwoordelijk voor het feit, dat zovelen zich het bestaan van de heer Cottaar terdege bewust zijn. Mensen ook die mèt de heer Drost gezegd zouden hebben: 'Met tranen in de ogen nemen wij afscheid.' De heer A. Sinkeldam, die de jongere generatie van de Reclame Dienst ver tegenwoordigde, wilde met name de vak manschap en de inzet, waarmee de heer Cottaar steeds zijn werk verrichtte, be nadrukken omdat hij er niet helemaal zeker van was of deze kwaliteiten in com merciële kringen wel de verdiende aan dacht kregen. Een protesterende district verkoopleider, de heer J. A. Vleghert, maakte aan deze twijfel onmiddellijk een eind om vervolgens een van de trucs van de heer Cottaar met betrekking tot zijn schilderstukken te onthullen. In overeen stemming daarmee werd een cadeau in truc-verpakking aangeboden. Hoe groot de artistieke steun van de heer Cottaar was bij de organisatie van de personeelfeesten vermeldde tenslotte de heer P. L. A. C. Hoogvliet. Een belang rijk deel van de problemen kon vaak ver eenvoudigd worden tot de opmerking van een der commissieleden: 'Laat maar, dat bespreek ik wel even met Piet' en Piet Cottaar maakte dan bijvoorbeeld van een kale zaal 'even' een feestelijk geheel. Ter ere van zijn afscheid waren enige col lages, opgebouwd uit Cottaar's eigen werk, aangebracht in de Raadskelder. 15

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 15