De varende 'Heinekenrally' i j l*" ■«■*1 1 wSmBfiy 11 5 r f jTkEElSS j i.! Drie records in Den Bosch Jongerenfeest Rotterdam Ongeveer zestig Engelse jachten, de kleinste was 7 meter en de grootste 37 meter, hebben tussen 23 en 27 juni de oversteek van Ramsgate in Enge land, via Oostende, Scheveningen en iJmuiden naar Amsterdam gemaakt. De ongeveer 250 deelnemers waren daarna drie dagen te gast in Neder land. 'The Heineken Rally' werd georgani seerd door de Royal Temple Yacht Club uit Ramsgate, terwijl in Engeland Heineken Ltd. en in Nederland Heine ken N.V. en de K.N.S.M. hun volledige medewerking aan deze organisatie ver leenden. In het kader van 'The Heine ken Rally' werden enkele dagen een aantal festiviteiten georganiseerd. Zo vond er op 28 juni een feestavond plaats in 't Koelschip en in de kantine van de brouwerij Stadhouderskade. Op de foto's ziet u de binnenkomst van de eerste Engelse schepen over Het IJ en de afgemeerde vloot aan de Levantkade van de K.N.S.M. te Am sterdam. - 1 »-« In de eerste week van juli, toen de zomerse temperaturen een recordhoogte bereikten, heeft onze Bossche brouwerij maar liefst drie records scherper gesteld. In één volledige produktieweek werd 105.700 hectoliter bier gebrouwen, werd 86.557 hectoliter bier, 'verpakt' en ging er 107.879 hectoliter bier de deur uit. Dergelijke hoge cijfers werden in het bijna 15-jarig bestaan van Heineken Den Bosch nog nimmer bereikt. Om deze grote getallen een beetje tot de verbeelding te laten spreken, zijn we ervan uitgegaan, dat alles wat in die week geëxpedieerd werd, door de bevolking van Den Bosch zélf zou worden opgedronken. Met zo'n 85.000 inwoners zou dit neerkomen op ruim 500 glazen per inwoner, wat - hoewel de Bosschenaren goede bierdrinkers zijn - toch wel een beetje te veel van het goede is. Toch heeft men aan het einde van die week niet de vlag uitgestoken. Want, zo redeneert men, voordat we over zo'n anderhalf jaar de voorlopige eindcapaciteit van de Bossche brouwerij hebben bereikt, zullen deze records wel al vele malen gebroken zijn. Dan, immers zal de capaciteit zo ongeveer 5 miljoen hectoliter per jaar zijn, wat neerkomt op een gemiddelde van 100.000 hectoliter per week. Het ongewoon warme weer en de vakanties zijn natuurlijk van grote invloed geweest op, de produktiecijfers. Er is over de gehele linie met man en macht gewerkt om aan de, grote vraag naar bier te voldoen. Zelfs in de weekeinden draaide het bedrijf op volle, 'oeren door. Op plaatsen, waar men door de vakanties van het eigen personeel man-. racht te kort kwam, heeft men vakantiehulpen ingeschakeld. In totaal zo'n 110, waar- ïee ook een deel van het extra werk kon worden opgevangen. Heen al in de bottelarij werden - flessen en blik door elkaar genomen - een ruime 0 miljoen eenheden gevuld. En daarbij moeten we dan ook nog de meer dan 40.000 jsten rekenen, die de sankeycolonne passeerden. iet onvermeld willen wij laten, dat uiteraard ook in de andere vestigingen enorme, >restaties werden geleverd om aan de vraag te kunnen voldoen. Op 1 september organiseert de Jonge- rencommissie 3 LUIK '67 van de Rot terdamse brouwerij in samenwerking met de AMRO-bank, de Nationale Ne derlanden, de Holland Amerika Lijn en Van Ommeren een groot interbedrijfs- jongerenfeest. De groepen, die op deze avond zullen optreden zijn: Yarrow, Beautiful Gar den, Kayak, The Buffoons, Supersister en de Engelse groep Nimbo. Verder zal er een modeshow zijn, van Wrangier Jeans, een zeer grote verloting met o.a. een vliegreis voor 2 personen naar Spanje, diners in het Hilton Hotel, radio's, cassette recor ders, horloges, enz. Tevens zullen er marktkramen zijn, waar men van alles kan kopen, zoals sieraden, tassen, rie men. Ook pottenbakkers, glasblazers en zelfs een klompenmaker zullen op deze avond aanwezig zijn en dan niet te vergeten een wereldwinkel, macro biotische artikelen en de N.V.S.H. Het feest zal worden gehouden in de IJSSEL-hal van het AHOY-complex te Rotterdam. Hier is ruimte voor 1000 auto's, de metro stopt voor de deur, en aan het eind van de avond zullen er bussen klaar staan om de mensen naar huis te brengen. De zaal zal open zijn om half zeven en het einde wordt omstreeks drie uur verwacht. Verdere informaties omtrent dit feest, zullen via de publicatieborden bekend worden gemaakt. 13

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 13