JUTTER BIJ DE FOTO'S 1 De winnaar van de hoofdprijs. 2 De strandjuttertjes in aktie. 3 7 UP JUTTER-duck. 4 Het inleveren van de JUTTER zakken. 5 Zou het zonder broek beter gaan? 6 Schatgraafwedstrijd. 7 De 7 UP-ballen, die uitgereikt werden na de schatgraafwedstrijd. toch beloond voor alle inspanninge i van deze dag, want alle kinderen wei den na afloop nog getrakteerd op ee koel bekertje 7 UP. Met deze JUTTER-dagen, die werde gehouden in Egmond aan Zee, op Texe en Ameland, in Noordwijk aan Zee Zandvoort, Hoek van Holland, Katwij aan Zee, Callantsoog, Hargen aai Zee, Rockanje, Wijk aan Zee, Bergei en Ouddorp, hoopt men te bereiken dat de badgasten het goede voorbeek van de jeugd zullen volgen en in d< toekomst het strand, wanneer zij de avonds naar huis gaan, schoon zu'ler achterlaten. In samenwerking met de plaatselijke V.V.V.'s heeft 7 UP tussen 20 juni en 3 augustus op een groot aantal Neder landse stranden z.g. JUTTER-dagen gehouden. Doel van de aktie was om de badgasten aan te sporen het strand zo schoon mogelijk te houden. De jeugd van 6 tot 12 jaar kon daarbij het goede voorbeeld geven door, uit gerust met een grote papieren zak, als echte strandjuttertjes het strand af te wandelen en alles wat men aan klein- vuil tegenkwam te verzamelen. Aan het eind van deze wandeling wachtte hen een schatgraafwedstrijd, waarvoor tientallen prachtige prijzen in het zand verborgen waren. Overal betekende de komst van het 7 UP-team een waar feest. Het was in drukwekkend om te zien hoe soms wel duizend jongens en meisjes, getooid met een kleurrijke JUTTER-pet, in een horde over het strand gingen en al het afval in de JUTTER-zakken gooiden. Zij werden op hun tocht begeleid door een zeer opvallend amphibievoertuig, de 7 UP JUTTER-duck, van waaruit een charmante gastvrouw de jeugd aan spoorde om niet alleen op deze dag het strand schoon te houden, maar dit ook in de toekomst te doen. Nadat men de vaak vele honderden, propvolle zakken had ingeleverd, werd begonnen met de schatgraafwedstrijd. Met groot enthousiasme, daarbij aan gemoedigd door de ouders, stortten de jongelui zich op een afgezet stuk strand, in de hoop zo snel mogelijk één van de felbegeerde 7 UP-flesjes naar boven te halen. Op elke centimeter grond werd gegraven en de vreugde kreten als men 'beet' had, waren alom hoorbaar. Er waren dan ook vele prach tige prijzen, zoals een wig-wam-tent, een sjoelbak, een voetbalspel, een boot met peddels, tal van spellen en steeds vijftig 7 UP-ballen. Ongetwij feld de gelukkigste van allen, was de winnaar van de hoofdprijs, want die was aan het eind van het speels ge beuren een complete fiets rijker. Wie geen prijs wist te bemachtigen, werd

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 10