Prins Claus reikte Dr H. P. Heineken-prijs uit aan Prof. Dr Ch. De Duve Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus spreekt prof. dr Christian De Duve toe, alvorens hem het kristal, dat de Dr H. P. Heineken-prijs begeleidt, te overhandigen. Op de achtergrond de heer A. H. Heineken. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus der Nederlanden heeft zaterdag 28 april in de Vergaderzaal van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen te Amsterdam de Dr H. P. Heineken-prijs 1973 uit gereikt aan de Belgische Professor Dr Christian De Duve. De prijs, groot 100.000,-, werd door de Afdeling Natuurkunde van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen aan Professor De Duve toe gekend voor zijn ontdekking van het lysosoom. De prijs ging vergezeld van een blijvende herinnering in de vorm van een kristal, waarop een kleine kopie van de microscoop van Antonie van Leeuwenhoek is aan gebracht. De Dr H. P. Heineken-prijs wordt eens in de drie jaar toegekend aan een persoon of groep personen, die een prestatie van uitzonderlijk belang heeft geleverd op het gebied van de biochemie, de biofysica, met inbegrip van de microbiologie en de kiemingsfysiologie van zaden. De instelling van de prijs, waarvoor in 1963 de Heineken Stichting werd opgericht, beoogt enerzijds de persoon van wijlen Dr H. P. Heineken te eren voor de grote verdienste, die hij als president-directeur voor de onderneming heeft gehad, en anderzijds om de bovengenoemde weten schappen, die toepassing vinden in het brouwproces, te helpen stimuleren. 3

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 3