Conditietest in Kralingse Bos SPORTDAG PERSONALIA BUITENLAND BIER IN DE HAP Jubileumgeschenk Voor dit recept, geschikt voor 2 of 3 personen, nemen we een malse kip en snijden die in hand zame delen. Verder hebben we nodig 1 eetlepel boter, evenzo veel olie, 1 gesnipperde ui, 1 ui in partjes, 1 gesneden en 1 ge schilde appel, 1 bouillonblokje, 1 eetlepel bloem, 1 gladgestre ken eetlepel maizena opgelost in wat koud water, 1 kleintje pils en 2 eetlepels zure room. In de olie en de boter laten we de delen van de kip bruin wor den. Dan halen we de kip even uit de pan en doen de appels en de uien erin. Als deze bruin en zacht zijn, gaat het bouillonblok je erbij, daarna de bloem. Dit even flink door elkaar roeren en het glas bier erbij doen. Zacht vuurtje. Kip weer in de pan en peper en zout naar smaak toe voegen. Schuif nu het geheel voor een uurtje in een voorver warmde oven. Voor het opdienen de maizena toevoegen om de saus van de kip te binden, en tot slot de zure room erdoor roeren. Veel succes met dit recept en eet smakelijk. Wederom zal de Concern Sportdag dit jaar worden gehouden in en om het Olympisch Stadion te Amsterdam, en wel op zaterdag 22 september. De verschillende sporten, waarin de afgevaardigden van Amsterdam I en II, Rotterdam, Den Bosch, Bunnik en de groep Gedistilleerd elkaar zullen ont moeten, zijn badminton, biljarten, bridge, hengelen, klaverjassen, tafel tennis, tennis en voetbal. De Astrid Beker, de prijs voor de win nende vestiging, is vorig jaar defini tief in het bezit gekomen van Rotter dam. Over de nieuwe wisselprijs, als mede over de verbeterde faciliteiten en accommodatie, meer in het volgend nummer. In onze vorige uitgave publiceerden wij een ver haal over de veelomvattende activiteiten rond het geschenk bij het 100-jarig bestaan van Heineken. Van de expeditie ontvingen wij bericht, dat thans alle kisten zijn afgeleverd. Wie onverhoopt geen geschenk mocht hebben ontvangen, wordt verzocht kontakt op te nemen met de Dienst Public Re lations te Amsterdam, telefoon 70 24 46. Nu het gehele karwei klaar is, zullen allen die op enigerlei wijze aan de realisering daarvan heb ben bijgedragen een zucht van verlichting slaken. Dat zijn onder meer de medewerkers, die wij in onze reportage al noemden, alsmede de heren mr C. H. W. d'Artillac Brill en G. Leentvaar, die ook bijzonder veel werk hebben verzet. De heer A. P. Buitendijk kwam op 10 april uit Tananarive in Nederland aan. Uit Mbandaka is op 18 april de familie A. Mulder in Nederland aangekomen. De heer W. Grethe kwam op 20 april uit Kisangani met verlof naar Nederland. Op 21 mei is hij vertrokken naar Angola, waar hij gedetacheerd is bij Nocal S.A.R.L. te Luanda. Met verlof kwamen op 24 april de heer K. de Vries met zijn gezin uit Bukavu. Op 26 april vertrok de heer H. R. van Eeuwijk naar Surabaja, waar hij als assistent Marketing Manager is gede tacheerd bij P.T. Perusahaan Bir Indo nesia. De heer en mevrouw P. Phaff uit Freetown zijn op 29 april naar Europa vertrokken om hier hun verlof door te brengen. Op 6 mei werd in Singapore geboren Peter-Bas, zoon van de heer en mevrouw A. L. M. van Rijn. Op 6 mei vertrok de heer L. E. Schilling met zijn gezin uit Kuala Lumpur om in Europa zijn verlof door te brengen. De heer en mevrouw A. P. Buitendijk werden op 7 mei verblijd met de geboorte van een dochter, die de namen Nanda Margaretha Cornelia kreeg. Uit Paramaribo kwam de heer A. Nijhof met zijn gezin op 14 mei voor een verlofperiode in Nederland aan. Dr L. Bels vertrok op 14 mei met zijn echt genote uit Singapore voor een verlof periode in Nederland. Medio juni zullen zij weer naar Singapore terugreizen. Op 16 mei kwam de heer J. O. Dik met zijn gezin uit Kinshasa voor een verlofperiode in Nederland aan. Eveneens op 16 mei vertrokken de heer en mevrouw E. H. Ger- mann uit Lagos met verlof. Op 21 mei zijn zij in Nederland aangekomen. Ir J. B. R. Schwietert is op 16 mei uit Surabaja ver trokken met zijn gezin. Op 24 mei zijn zij in Nederland aankomen. De heer Schwietert zal als Algemeen Produktie- leider per 1 juni in Amsterdam gaan wer ken. De familie J. H. Kreuger is op 19 mei met verlof in Nederland aangekomen. Op 24 mei vertrokken de heer en me vrouw D. Kornaat naar Brazzaville, waar de heer Kornaat zal worden gedetacheerd bij de Brasseries de Brazzaville S.A. De heer en mevrouw P. B. Ouwehand en de heer en mevrouw H. L. A. M. Steegers reisden op 25 mei naar Gisenyi, waar de heren zullen worden gedetacheerd bij Bralirwa S.A.R.L. Geen uitvallers, geen blessures, goede tijden en vooral de voldoening na het volbrengen van een lichamelijke prestatie. Ziedaar de 'uitslag' van de conditie test in de vorm van een prestatieloop over een afstand van 4500 meter, die zaterdag 19 mei in het Kralingse Bos in Rotterdam werd gehouden. De vaste kern van de club die wekelijks onder leiding van Cor van der Zijden de conditie (indoor) op peil houdt en een aantal introducé's, onder wie een vrouwe lijke deelnemer en drie zoons van leden, gingen die morgen van start met de opgave de afstand binnen het half uur af te leggen. Zestien minuten na het start sein was de eerste deelnemer al weer terug, met korte tussenpozen gevolgd door de overigen, van wie de laatste in 271A minuut finishte. Mevrouw Petrie deed het, met een elfde plaats, uitstekend, evenals Bruggeman jr. (19.05 min.) die op de meet Houberg jr. met enkele seconden klopte en daarmee de achtste plaats veroverde. Bruggeman sr. deed er ruim twee minuten langer over, maar daarvoor was hij dan ook de oudste deelnemer (47). De benjamin van het gezelschap, Berghout jr., 8 jaar jong, kwam samen met zijn vader in 23.10 binnen. De tijdmeting, hoewel geen hoofdzaak, werd zeer op prijs gesteld. Moe, maar tevreden over de eigen prestatie gingen de 'conditiebouwers' het weekend in. 17

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 17