De organisatoren van de Amstel-Gold- race hebben in winnaar Eddy Merckx een glansrijke naam op de erelijst van deze inmiddels acht maal door onze brouwerij op stapel gezette internatio nale wielerklassieker kunnen bijschrij ven. Het ieder jaar meer allure krij gende evenement, waarvoor ditmaal zo'n 300.000 toeschouwers naar de Zuid-Limburgse heuvels waren ge stroomd, had het sterkste rennersveld dat ooit in Nederland aan het werk is gezien. Maar na een uitputtende slijtageslag, waarbij striemende regen, hagel en sneeuw zelfs de sterksten ontmoedigd deden afstappen, waren er aan de 'meet' van de 165 vertrekkers nog slechts 28 overgebleven. Voor de ruim 90 journalisten, fotografen, filmers, radio- en tv-verslaggevers uit binnen- en buitenland, zat er een daverend ver haal in, dat door de publiciteitsmedia groot werd gebracht. De televisie was met groot materieel naar de finish in Meerssen gekomen en verzorgde in kleur uitzendingen voor het NOS-journaal, NCRV-sport, Studio-sport en alle grote televisie stations in België, Frankrijk, Engeland, Duitsland, Denemarken, Spanje en Italië. De radio bracht zaterdag 7 april vele life-reportages en de Nederlandse en Belgische kranten stonden maan dags na de Amstel-Goldrace vol van de heldendaden van Merckx, Zoetemelk, Kuiper, Verbeeck en Van Springel. Voor de vele, meestal stille werkers achter de schermen, die organisato risch de koers hadden 'gemaakt', was dit resultaat een kroon op het werk. Op bijgaande foto's daarom ditmaal de 'mensen op de achtergrond', waar onder velen van onze brouwerij. 1 De persconferentie. Achter de tafel v.l.n.r. de heren R. Elfrink, M. Eyck, J. E. M. Bruning, H. Krott, Joop Zoe temelk en A. Koopmans. 2 Het optuigen van de finish in Meers sen. Rechts op de foto G. Hoogland. 3 De bezemwagen wordt ingericht. Midden boven J. Paulus, rechts J. de Jong. 4 Een peloton motorrijders ging de karavaan vooraf. 5 Uitgifte van de rugnummers in de permanence (tijdelijk secretariaat) te Heerlen. Rechts op de voorgrond D. Klopper, daarachter C. Werkhoven. 6 Uitreiking van de persmappen door mej. Anneke Peereboom. 7 Herman Krott (rechts) in gesprek met Rik van Looy. 8 Nog even sleutelen aan de fiets van Merckx. 9 Het peloton gaat moeizaam de berg op. 10 Wedstrijdleider Bram Koopmans. 11 Eddy Merckx, gevolgd door Frans Verbeeck, tussen dichte hagen publiek. 12 TV*camera's bij de finish. 13 Ravitaillering, ofwel het uitreiken van het zakje met eten aan de renners tijdens de race. 9

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 9