van verschillende vestigingen werden aan geleverd. De doosjes met pullen werden ii speciaal hiervoor gemaakte schappen ge plaatst, waardoor het mogelijk was on bij het inpakken de volgorde van de code nummers aan te houden. Deze codenum mers hadden weer betrekking op de route kaarten voor de verzending. Heel Neder land immers was in districten opgedeelc en in ieder district was een aparte ver voerder aangesteld. Het hele transpor was georganiseerd door de Afdeling Ex peditie onder leiding van de heer H. J. Lin deman en met name ook de heren N. Bur gers en F. J. J. van Toledo hebben zich veel moeite gegeven om alles perfect te laten verlopen. Een extra moeilijkheid in de hele organi in Amerika. In Ierland, bij de juweliers Reed Barton, werden de onderdelen in elkaar gezet en werden de pullen water dicht gemaakt, gepolijst en in een zilver- bad gedompeld. Ook werden ze daar stuk voor stuk met de hand gegraveerd. Het Computercentrum van Heineken in Rotterdam heeft alle namen en adressen geleverd. Deze werden door de Plaatse lijke Personeeldiensten gecontroleerd, waarna de heer G. Keuter, een gepensio neerde oud-medewerker van Heineken, alle door een typiste op etiketten uitgetikte adressen nog eens op de juistheid heeft nagezien. Tevens heeft hij alle mutaties doorgevoerd en elk adres een nummer gegeven. De naam op het etiket was de juiste tekst voor de gravering, terwijl het 6 etiket direct daarna op de doos geplakt werd om verwisseling te voorkomen. Het behoeft geen betoog, dat dit met uiterste zorgvuldigheid diende te gebeuren. Om dat voor de leren de Nederlandse namen op schrift niet zo gemakkelijk overkomen, is een in Dublin studerend Nederlands meisje ingeschakeld om elke gravering op juistheid te controleren. Voor het inpakken van de kisten in Ne derland moest worden gezocht naar een bedrijf, dat beschikte over ruime opslag mogelijkheden. Men is daarvoor uiteinde lijk terecht gekomen bij de Dienst Sociale Werkvoorziening in Dordrecht. Daar be schikte men over voldoende hallen voor de tussenopslag van zowel de emballage (kisten en strohulzen) als de dranken, die 6

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 6