Drs J. Gombert Officier in de Orde van Oranje-Nassau OP DE VOORPAGINA: Een overzicht (genomen vanaf het silogebouw) van de vorderingen in de bouw te Zoeterwoude. Links op de voorgrond een hoekje van het brouwhuis, achter de leidingbrug het energiegebouw, over de Weipoortsevliet het dienstgebouw met daarachter de legerkelder, middenachter het begin van het kantoorgebouw. OP DE ACHTERPAGINA: Een oude foto van één van de afdelingen van de brouwerij Van der Helststraat in Amsterdam, waar hot gist in grote, ronde, geëmailleerde pannen (brengkels genoemd) werd bewaard. Deze zijn thans vervangen door roestvrij stalen kuipen. vers veil vat 24STE JAARGANG No. 2 APRIL 1973 MAANDBLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 70 24 13 Redactie: R. Elfrink Mej. A. Peereboom Redactiecommissie: Mr J. Th. Kappelle, voorzitter Mr D. P. de Graaf W. H. Koimans Mr L. M. Pahud de Mortanges J. F. Stap G. H. Ulenberg Mr W. F. J. Westermann Correspondenten: Amsterdam (Stadhouderskade): Vacature Amsterdam (Mauritskade): H.A. Hesse Rotterdam: Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch (Rietveldenweg): H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal): F. C. J. Kuijpers Zwolle: Mej. H. H. van Eerten Bunnik: C. Kraay Het heeft Hare Majesteit de Koningin be haagd om de Groepsdirecteur drs J. Gom bert uit Rotterdam, te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen, behorende bij deze onder scheiding werden hem vrijdag 27 april ten Stadhuize te Rotterdam uitgereikt door burgemeester W. Thomassen. De heer Gombert ontving de koninklijke onderscheiding voor zijn werkzaamheden voor het internationale brouwerijwezen, in het bijzonder de C.B.M.C., de overkoepe lende brouwerij-organisatie binnen de Euromarkt. Sedert 1967 is de heer Gombert voor zitter van het Nationaal Instituut voor Brouwgerst, Mout en Bier (NIBEM), na dat hij vele jaren in verschillende functies onschatbare diensten heeft bewezen aan de Nederlandse brouwgerstcultuur. Vanaf juli 1964 is hij tevens lid van het bestuur van de European Brewery Convention, terwijl hij in verschillende commissies van het Centraal Brouwerij Kantoor (CBK) de belangen van de Nederlandse brouw- industrie heeft gediend. De heer Gombert kwam op 1 mei 1944 in dienst van Heineken als assistent-bedrijfs leider in Rotterdam. Een jaar later werd hij belast met de leiding van Malayan Breweries in Singapore. Eind 1947 keer de hij terug naar Nederland en werd be drijfsleider in Rotterdam en in 1949 tevens in Amsterdam. Op 1 januari 1956 werd hij benoemd tot onderdirecteur en op 1 oktober 1963 tot directeur van Heine ken Technisch Beheer. Pagina 1 Overzicht bouw Zoeterwoude 2 Colofon 3 Jubileumgift 100 jaar Heineken 4 Bouwactiviteiten in Zoeterwoude 5 t/m 7 Personeelsgeschenk bij eeuwfeest 8 t/m 10 Amstel-Goldrace in de publiciteit 11 t/m 13 Heineken-medewerker H. Otter op expeditie in Afrika 14 en 15 Buitenlands allerlei met o.a. eerste Heineken-bier uit Singapore 16 en 17 Nieuws van de verenigingen met o.a. zilveren jubileum klaverjas- club Mauritskade 18 en 19 Jubilea en pensioneringen 20 en 21 Kroniek 22 en 23 Proost met o.m. opening Whitbread's Champions Tavern te Amsterdam 24 Historische foto

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 2