P. Delizée Docteur de l'Université de Nancy Thuisverbruik in Zoeterwoude gerian Breweries Ltd. Eveneens op 24 februari keerden de heer en mevrouw Heijbroek met hun zoontje terug naar Kaduna na in Nederland hun verlof te heb ben doorgebracht. Ook na genoten ver lof keerde op 24 februari de heer P. D. Verduin met zijn gezin terug naar Lagos. Mevrouw M. Witteveen-Smit vertrok op 24 februari met haar baby naar Lagos, waar haar man reeds enige tijd werkzaam is bij Nigerian Breweries Ltd. Na geno ten verlof keerden de heer en mevrouw W. de Vries op 24 februari terug naar Mbandaka. Op 28 februari reisde me vrouw M. C. G. M. Zwart-Wijnhoven met haar zoontje naar Lagos. Haar man is daar als Installation Manager gedeta cheerd bij Nigerian Breweries Ltd. De heer B. Engel vertrok met zijn gezin op 28 februari weer naar Singapore, waar hij op 10 maart is aangekomen. Uit Kinsha sa kwamen de heer en mevrouw W. I.C. A. van Staveren op 18 februari met verlof naar Nederland. Zij zijn op 23 april weer naar Zaïre teruggekeerd. De heer Van Staveren is in Mbandaka gaan wer ken. De heer en mevrouw G. E. Gevaert uit Kisangani zijn op 24 februari in Ne derland aangekomen. De heer Gevaert zal tijdelijk in Nederland werkzaam zijn. Op 3 maart kwam de heer A. J. Bracke met zijn gezin uit Lagos in Nederland aan om hier zijn verlof door te brengen. Na zijn verlof zal de heer Bracke werkzaam zijn bij het Projektenbureau te Rotterdam. De heer D. J. von Zboray kwam op 4 maart met zijn gezin in Lagos aan na een in Nederland doorgebracht verlof. De heer B. A. A. Brandt vertrok op 6 maart met zijn gezin naar Djakarta waar hij als Chief Engineer gedetacheerd is bij P.T. Perusahaan Bir Indonesia. Even eens op 6 maart vertrok de heer A. van der Est met zijn gezin naar Djakarta. Hij zal eveneens werkzaam zijn bij P.B.I. Op 10 maart vertrok de heer B. Th. Hoedt naar Lagos, waar hij als Engineer gede tacheerd is bij Nigerian Breweries Ltd. Zijn gezin reisde hem op 7 april na. Na genoten verlof keerde ir P. Hamers met zijn gezin op 14 maart terug naar Kumasi. ■k De heer D. Kornaat is op 17 maart aangekomen in Nederland om hier met zijn vrouw verlof door te brengen. Na dit verlof keert hij niet terug naar Boma, maar zal hij in Brazzaville gaan werken, -k De heer en mevrouw M. H. Haitink uit Surabaja (thans met verlof in Nederland) werden op 21 maart verblijd met de ge boorte van een zoon, die ze Christiaan Maarten hebben genoemd, -k De heer J. A. M. A. van Batum is op 24 maart met verlof uit Lagos naar Nederland gekomen. Zijn gezin was reeds eerder aangekomen, -k Op 28 maart is ir F. P. de Boer naar Lagos vertrokken, waar hij als Nigeria Engineering Manager werkzaam zal zijn bij Nigerian Breweries Ltd. Zijn gezin zal nog enige tijd in Nederland blijven. Op 31 maart heeft de heer R. A. C. Vos onze dienst verlaten. Vanuit Gisenyi kwam de heer S. Sikkema met zijn gezin op 3 april in Nederland aan om hier zijn verlof door te brengen. De heer C. D. M. Koopmans vertrok met zijn gezin op 4 april uit Sin gapore. Na een kort verlof is hij op 15 april naar Freetown vertrokken om daar als Production Manager te worden gede tacheerd bij Sierra Leone Brewery Ltd. Zijn gezin reisde op 20 april naar Free town. -k Uit Lagos zijn op 10 april de heer J. Rosier en zijn gezin vertrokken voor een verlofperiode in Europa, -k Even eens op 10 april vertrok uit Kumasi de heer F. W. R. Steenstra Toussaint met zijn gezin voor een verlofperiode in Europa, -k Ir R. van den Bergen zal op 14 april naar Indonesië vertrekken. Zijn gezin zal hem vergezellen. De heer Van den Bergen zal als Technical Manager Indonesië gedeta cheerd zijn bij P.B.I.-Surabaja. BIER IN DE HAP Het is al weer even geleden, dat wij u in dit blad een recept gaven voor een gerecht, waarin bier zeer goed kan worden verwerkt. Hier onder volgt er weer een en we hopen maar, dat u het smakelijk zult vin den. Bij voorkeur nemen we Bokbier, maar een combinatie van pils en donker bier doet het ook goed. Hier geven we u dan een idee hoe u een lekker koolsoepje kunt maken: in een soeppan met niet te dunne bodem doen we twee eetlepels boter, daarbij gaan twee gehakte uien, 2 in blokjes gesneden winter penen, 2 teentjes heel fijn gesneden of geperste knoflook, 2 rauwe in blokjes gesneden aardappels, 2 grote glazen bier, 2 blokjes kippen bouillon, een halve in snippers ge sneden witte kool (niet te groot model), een half kopje in blokjes gesneden gekookte ham, wat kar- wijzaad, zout en peper. Natuurlijk beginnen we de ui een minuut of drie te laten kleuren voor dat we de knoflook en de aardap pels en blokjes peen toevoegen. Daarna kunnen het bier, de bouil lonblokjes en de kool erbij. De ham komt het laatst aan de beurt. Tenslotte doen we het deksel op de pan en laten het geheel drie kwar tier zachtjes sudderen. Serveren met een sneetje boeren- bruin. Op 6 april heeft de heer P. Delizée, be drijfsleider van onze brouwerij in Athene, de graad van doctor van de Universiteit van Nancy (Frankrijk) verkregen. In zijn proefschrift, getiteld: 'Action des protéases végétales et microbiennes sur les protéines de Torge', worden verschil len bestudeerd tussen wort en bier op klassieke wijze gebrouwen uit mout, en wort en bier rechtstreeks bereid uit gerst met behulp van industriële enzymen. De promotie, die ruim twee uur duurde, vond plaats ten overstaan van een jury, bestaande uit de professoren R. Gay - Président, L. Chapon en Ch. Alais van de Universiteit van Nancy en professor Ch. A. Maschelein uit Brussel. Het is interessant te vermelden, dat de Universiteit van Nancy 80 exemplaren van dit 131 bladzijden tellende proefschrift verzendt naar alle belangrijke, Frans talige, wetenschappelijke centra in de wereld. De heer Delizée wensen wij van harte geluk met deze fraaie bekroning van een jarenlange studie onder vaak moeilijke omstandigheden. Ook mevrouw Delizée willen wij feliciteren met het door haar man behaalde succes, waaraan zij, zoals in de inleiding van het proefschrift wordt vermeld, een zeer belangrijk aandeel heeft gehad. Steeds meer groepen medewerkers van ons concern gaan op excursie naar Zoe terwoude. Vrijdag 23 maart was het de beurt aan een groep commerciële medewerkers Thuisverbruik. Gewapend met een helm en onder leiding van ir J. M. van Rossem en de heer T. Dikken trokken zij over het terrein om een indruk te krijgen van dit gigantische project. 21

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 21