F. C. G. VAN PELT C. J. S. BUYS MET PENSIOEN W. GRANDE J. P. RIJNBENDE MET PENSIOEN Op 26 januari was de kantine in Bunnik gevuld met vele belangstellenden voor het 25-jarig jubileum van de heer F. C. G. van Pelt, chef Expeditie. De speech van mr C. J. G. Becht, waarin vele herinneringen uit het verleden naar voren werden gehaald, werd besloten met het opspelden van de jubileuminsigne, het uitreiken van de bekende enveloppe en een bloemenhulde voor mevrouw Van Pelt. Daarna was het woord aan de chef van de jubilaris, de heer P. J. Bijleveld, die ook een ruime greep in het verleden deed, en de heer J. A. J. A. van Rooyen, die de jubilaris namens de medewerkers toe sprak en een fraaie fauteuil overhandigde. Op donderdag 1 februari nam de heer C. J. S. Buys afscheid van Heineken. Tot voor enkele jaren werkte hij in de Mecha nische Werkplaats te Rotterdam. Helaas moest de heer Buys toen om gezondheids redenen het werk de rug toekeren. Ter gelegenheid van de officiële pensione ringsdatum gingen enige afgevaardigden van de brouwerij hem thuis bezoeken. Hier werd in kleine, gezellige kring het afscheid herdacht. Het was toen meer dan veertig jaar geleden, dat de heer Buys bij Heine ken in dienst trad. Na 26 dienstjaren heeft op 2 april de heer J. P. Rijnbende wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid genomen van ons concern. Dit gebeurde in de Gijsbreghtkelder van de brouwerij Mauritskade te Amsterdam in aanwezigheid van zijn familieleden en vele belangstellenden. De heer Rijnbende is jarenlang onze enige vertegenwoordiger geweest voor de CADI (leger en luchtmacht). Jhr. F. J. C. Mol- lerus bracht dan ook in zijn toespraak naar voren, hoe de heer Rijnbende in de loop der jaren steeds goede contacten had gelegd met de besturen van de offi ciers-, onderofficiers- en korporaalsmes- Op 15 maart vierde de heer W. Grande van de brouwerij Mauritskade zijn 40-jarig jubileum. Dit gebeurde op de kamer van irW. F. Schipper in de brouwerij Maurits kade, waar in aanwezigheid van enkele medewerkers de speld en enveloppe wer den overhandigd. De heer Grande trad op 15 maart 1933 in dienst als laborant van het Bedrijfs- laboratorium. Na verloop van tijd werd de heer Grande belast met bacteriologische onderzoeken, en vanaf 1969 kreeg hij de dagelijkse leiding van de Kwaliteits Con trole. De heer Grande is op dit moment met ziekteverlof. Vele jaren maakte hij deel uit van de Ondernemingsraad van de brouwerij Mauritskade. De schoonzoon van de heer Rijnbende verhaalde hoe zeer zijn werk ook zijn hobby was, zodat hij tijdens vakanties alleen die Horeca-gelegenheden wilde aan doen, die concernproducten verkochten. ses en de manschappenkantines. Na de heer Mollerus was het woord aan de chef van de heer Rijnbende, de heer B. J. Leereveld, die in een geestige toe spraak deze markante persoonlijkheid schilderde. Hij was zo populair bij leger en luchtmacht, dat een afscheidsreceptie op vrijdag 30 maart in Soesterberg voor deze afnemersgroepen noodzakelijk was. Bij het doornemen van de lijst van geno digden kwam de heer Leereveld tot de ontdekking, dat de heer Rijnbende geen kennissen had, doch slechts vrienden. 19

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 19