VERENIGINGEN schaatsdag voor personeel BILJARTTEAM KAMPIOEN Eén van de teams van de Biljartvereniging Amsterdam II is dit seizoen kampioen geworden van hun poule (B). De Biljartvereniging, die is aangesloten bij de V.A.B.B. (Vereniging Amsterdams Bedrijfs Biljart) bestaat uit twee teams van eik zeven personen. De wedstrijden, welke onder leiding van de heer F. J. Web bink hebben plaatsgevonden, zijn de afgelopen maanden wekelijks in competitieverband gespeeld. Binnenkort zullen de beslissingswedstrijden plaatsvinden om het algehele kampioenschap van de V.A.B.B. Deze wed strijden worden gespeeld tussen de kampioenen van poule A en poule B. Op de foto het team: v.l.n.r. de heren G. Ch. Nieuwendijk, J. Beekman, J. v. d. Pol, F. J. Webbink, G. F. van Dijken, G. W. M. van Gaaien, J. W. J. Visser. Zaterdag 10 maart vond op de Jaap Eden Kunstijsbaan te Amsterdam, on der bijzonder goede weersomstandig heden, de prestatietocht plaats voor het personeel van Heineken. Evenals in het verleden reed ook een aantal medewerkers van Werkspoor mee. Dit jaarlijks terugkerende evenement trok vooral bij de jeugd veel belangstelling, want er verschenen veel schaatslustige jongens en meisjes aan de start voor de 10 ronden. Al spoedig bleek dat Han Schiet bij de jongens verreweg de sterkste was. Hij eindigde dan ook met een ruime voorsprong op nummer twee, zijn broer Mark. Bij de meisjes ging als eerste over de streep Tineke Hofman, terwijl Deborrah van Wou denberg als tweede eindigde. De dames, die het dit jaar een beetje lieten afweten (er waren slechts negen inschrijvingen), startten gelijk met de jeugd voor een afstand van 15 ronden. Hier ging mej. R. Ketting (Personeel- zaken Mauritskade), evenals vorig jaar, als eerste over de finish, gevolgd door Ellen Hof. Na de jeugd en de dames verschenen de heren, de zgn. 'cracks' aan de start voor een tocht van 40 ronden. Onder deze 'cracks' bevond zich ook één dame, die waarschijnlijk de afstand van 15 ronden veel te weinig vond en het aandurfde bij de heren te starten. En met succes, want zij heeft de 40 ronden uitgereden. Direct na de start vormde zich al gauw een kopgroep, met o.a. de 63-jarige T. Parré (Werkspoor). Dat de 'oudjes' het nog best doen, was duidelijk, want hij ging na een spannende race als eerste over de finish, gevolgd door de heren Blom (buiten mededinging) en De Jong op één ronde. Na deze bijzonder sportieve middag volgde in de kantine van de brouwerij van der Helststraat een gezellig sa menzijn en de prijsuitreiking. Vooral van de kant van Werkspoor waren er vele fraaie prijzen. 16

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 16