Brouwerij MUTZIG te Straatsburg ANTILLIAANSE BROUWERIJ 60 MILJOEN;FLESSEN STAR In de vorige uitgave van Vers van 't Vat publiceerden wij een verhaal over de Franse brouwerijgroep 'Albra', wel ke door een bod op de aandelen van de Holding Company l'Espérance tot het Heineken-concern is gaan behoren. Bijgaand publiceren wij een foto van één van de tot de 'Albra'-groep beho rende brouwerijen, te weten de brou werij te Mutzig, niet ver van Straats burg, welke bier onder de merknaam 'Mutzig' op de markt brengt. Op 9 februari werd in de Antilliaanse Brouwerij N.V. te Willemstad (Cu rasao) afscheid genomen van drs A. Miedema, die vele jaren als commissa ris aan deze brouwerij verbonden is geweest. In verband met interne reor ganisatie van de Internationale Divisie werd in zijn plaats benoemd de heer J. Ch. Cornelis, Directeur Westelijk Hanfrond van Heineken. De heer Mie dema, die thans Directeur Afrika is, ontving bij deze gelegenheid een oor konde, waarop onder meer een foto van de Antilliaanse Brouwerij. Op de foto v.l.n.r. de heren A. E. Mansur (lid van de Raad van Commissarissen van de Antilliaanse Brouwerij), drs A. Miede ma, J. A. J. Sprock (voorzitter Raad van Commissarissen), dr J. P. Ton (Raad van Bestuur Heineken), J. Ch. Cornelis en J. Isa (lid van de Raad van Commissarissen). Uit Sierra Leone in West-Afrika ont vingen wij onlangs het bericht, dat de met ons geassocieerde brouwerij Sierra Leone Brewery Ltd. op 15 de cember het feit herdacht heeft, dat in een tijdsbestek van ongeveer 10 jaren, in de enige brouwerij van dit land, niet minder dan 60 miljoen flessen Star bier werden gebotteld. Deze fees telijke gebeurtenis werd gevierd in aanwezigheid van de Minister voor Handel en Industrie, mr S. A. Fofana, aan wie het 60.000.000ste flesje werd aangeboden. Op 14 januari 1963 werd in Sierra Leone begonnen mei de produktie van bier. Op dat moment was het de vijfde brouwerij van Star bier in West-Afrika. De andere brouwerijen stonden reeds in Nigeria en Ghana. Er werkten in die dagen 120 mensen, welk aantal nu is opgelopen tot 293. Ook de jaarlijkse produktie ging met sprongen vooruit van 2,4 miljoen flessen in 1963 naar 19 miljoen flessen op dit moment. Het gaat daarbij in Sierra Leone niet slechts om Star bier, maar ook om Heineken en Guinness. Van elke hon derd flessen bier, die er in dit land worden gedronken, komen er thans 96 uit de brouwerij te Sierra Leone. Tijdens de plechtigheid, waarbij het voltallige personeel aanwezig was, sprak mr Fofana met veel lof over de kwaliteit van het bier en werd de in spanning geprezen van de medewer kers van Sierra Leone Brewery Ltd., welke brouwerij voor het land van grote economische waarde is.

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 15