Per 1 februari jl. is de dagelijkse leiding van de Stafdienst Personeel- zaken overgedragen aan dr H. P. Mep- pelink. Hem werd hierbij de persoonlijke titel van directeur verleend. De heer Meppelink, die getrouwd is en 4 kinderen heeft, vervulde o.a. functies bij de Nederlandse Spoorwegen, en gedurende de afgelopen 8 jaar was hij werkzaam bij Albert Heijn N.V. te Zaandam, waar hij sinds 1970 als ad junct-directeur verantwoordelijk was voor de afdeling Personeelzaken. Dat personeelsvraagstukken reeds in een vroeg stadium zijn bijzondere be langstelling hadden moge blijken uit de titel van zijn proefschrift waardoor hij de doctorsgraad in de sociografie/ sociologie behaalde: 'De opkomst van het technisch vakonderwijs voor jon gens in Nederland', evenals uit ver schillende andere publicaties die hij het licht deed zien. De heer Meppelink zal zich voorlopig in hoofdzaak wijden aan het functio neren van de Stafdienst Personeel zaken binnen het concern. De heer W. Kloppenburg zal, als advi seur van de Raad van Bestuur, nog het voorzitterschap van de ondernemings raden blijven bekleden, en verder de contacten voortzetten met de vele ex terne organisaties, zoals vakbonden, werkgeversverbonden etc., waarmede ons bedrijf relaties onderhoudt. Het ligt in de bedoeling dat deze laat ste werkzaamheden in een later sta dium successievelijk door de heer Meppelink zullen worden overgeno men, zodat wanneer de heer Kloppen burg in de tweede helft van 1974 met pensioen gaat, de heer Meppelink vol ledig zal zijn ingewerkt. De continuïteit in de Stafdienst Personeelzaken is hierdoor gewaarborgd. IN MEMORIAM J. C. EYCKING Met diep leedwezen ontvingen wij op 7 maart het ontstellende bericht van het overlijden op 51-jarige leef tijd van de heer J. C. Eycking, chef de bureau van het gewestelijk ver koopkantoor te Amsterdam. De heer Eycking trad op 11 juni 1946 in dienst van de brouwerij. Allen, die in de loop der jaren met hem samenwerkten, hebben erva ren welk bindend element hij in zijn arbeidsomgeving vormde, waardoor hij in de laatste jaren de spil van het gewestelijk kantoor was. Zeer velen van zijn medewerkers zullen hem dankbaar zijn voor zijn waardevolle adviezen. Het heengaan van deze zo zeer ge waardeerde medewerker laat een grote leegte achter. Wij zullen hem steeds in de grootste sympathie gedenken. Moge hij ruste in vrede. Het was een hele kluif, mèt nogal wat struikelblokken! Dat is mij gebleken na 45 inzendingen te hebben gecontroleerd. Hartelijk dank voor dit respektabele aan tal èn voor de, zowel schriftelijk als mondeling, ontvangen reakties (en nieuw jaarswensen!). Éénderde deel van de 33 inzenders, die een niet helemaal korrekte oplossing in stuurden, heeft zich verkeken op het steno-cahier van vertikaal 66: vlugschrift. Vervolgens had bijna éénderde deel een verkeerd idee omtrent het cryptische idealisme, dat mij bezielde, toen ik het semi-woord van horizontaal 78 enig be grip toekende: 'isme' was de oplossing! Een simpel aftreksommetje leert, dat 12 inzenders tot de juiste oplossing zijn ge komen. Na loting bleken de drie waarde bonnen van 25,- toegevallen te zijn aan mevrouw M. A. H. Fieggen-Ottignon te Heemstede (gepensioneerde Amstel) en de heren Chr. H. J. Dams, Amsterdam Mauritskade èn A. Kamps, Rotterdam Crooswijksesingei. De juiste oplossing luidt als volgt: Horizontaal: 1. spiekpapiertje, 6. huisvredebreuk, 12. entracte 14. oorzaak, 17. leentjebuur, 18. stukadoors (stucadoors), 19. artsenij, 20. ski, 21. out, 22 sliepuit, 23. arts, 25. wijst, 26. eter, 27. tamme 28. landtong, 29. groet, 30. kastanje, 33. aken 35. onzin, 36. metriek, 38. legger, 39. overweg 42. aaien, 46. adamskostuum, 49. lest, 50. aan doenlijk, 51. loper, 52. braam, 53. wallstreet 54. miss, 56. prinsheerlijk, 58. watje, 59. gene sis, 60. barkruk, 61. afgunst, 64. vuist, 68. bies 70. klapband, 72. holst, 3. stinkbom, 75. volte 76. enen, 78. isme, 79. loos, 81. kersvers, 82 spa, 84. bis, 85. kaketoe, 86. thuisblijven, 88 noorderlicht, 90. truitje, 91. marianne, 92. lieve lingskost, 93. leugendetector C-detektor). Vertikaal: 1. stormachtig, 2. krentenweger, 3. paris, 4. exclusief, 5. economie (ekonomie), 6. haze- slaapje, 7. ina, 8. evenementen, 9. bolero, 10. kwartieren, 11. contramine, 13. etappe, 15. klik spaan, 16. muntstuk, 20. st, 22. streek, 24. landsvrouwe, 31. afgemaakt, 32. aarde, 33. ar rangeren, 34. bleu, 37. tempeliers, 40. gekaakt, 41. zandweg, 42. atlas, 43. inpeperen, 44. nar, 45. snoes, 47. kortzichtig, 48. sjees, 49. lamme, 52. btw, 55. slaap, 57. inkt, 61. adonis, 62. uit verkorene, 63. stilletjes, 64. vindersloon, 65. spotlight (spotlicht), 66. vlugschrift, 67. leer meester, 68. boekhandel, 69. ezelsoor, 71. bezemsteel, 74. evenver, 77. ijsel, 80. os, 83. andere, 87. naald, 89. trio. 'De laatste, een speelkaart na het doden rijk', verzuchtte iemand cryptisch onder zijn oplossing. Helaas, dat vond ik ook! De verleden tijd moge u hier als toe komstmuziek in de oren klinken. En met deze cryptogrammaticale onzin sluit ik een monster-tijdperk af. A. Hulzebos Voor de jaarlijkse Kerstrebus in het Kerst nummer van Vers van 't Vat was dit keer erg veel belangstelling. Er kwamen in totaal 147 inzendingen bij de redactie binnen, waarvan er 56 'helemaal goed' waren. En onder 'helemaal goed' verstond de redactie, dat ook de leestekens wer den vermeld. Want het kwam erg veel voor, dat deze waren vergeten. De 3 prijswinnaars, die een cadeaubon van f 25,- inmiddels al in hun bezit heb ben zijn: mevrouw Y. J. Volwerk-Schout, Chopinsingel 20 te Alphen a/d Rijn, de heer N. ten Bruggen Cate, Jan Heymans- laan 1a te Hintham (N.B.), en de heer P. M. M. van Rooy, Eliotplaats 7 te Rot terdam. Onderstaand geven wij U de goede op lossing: Een employé bij onze B.V. nam voor zijn vrouw een kerstboom mee. Een den van ruim drie meter hoog: kon nét in huis - als je hem boog! Omdat er nog geen bal inhing zei zij: 'Wat moet ik met dat ding?' Maar hij hing snel de hele boom vol pils en frisdrank ('t leek een droom) en zei: 'zet zand of water klaar, met kerst, zegt men, voor 't brandgevaar. Maar als ik lees in Vers van 't Vat, blus ik mijn dorst met édel nat!' 29

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 29