Klaverjasclub Reisvereniging „Vers van 't Vat" Biljartvereniging Heineken Amsterdam flink in de slag De Klaverjasclub Heineken Amster dam organiseert ook dit jaar weer een groot toernooi voor bevriende vereni gingen uit Amsterdam en verre om geving. Het opmerkelijke van dit toer nooi is, dat er weer eens een lustrum gevierd kan worden, en wel het zesde. Uit het feit, dat er nu dus al voor de 30ste maal gespeeld wordt, blijkt wel dat het onze klaverjasclub nog altijd erg goed gaat. Trouwens, de belang stelling van buitenaf wordt ook elk jaar groter. Tot de deelnemende verenigingen be horen teams van de Telefoon en Tele graafdienst, van het Rijksmagazijn voor Geneesmiddelen en de Politie. Verder zijn er clubs uit Haarlem, Edam, IJmuiden, Monnikendam, Zui- derwoude, Amstelveen en natuurlijk uit Amsterdam. Er wordt gespeeld in het clublokaal van de Klaverjasclub Heine ken aan de Quellijnstraat 28 in Am sterdam. In totaal wordt op 9 donder dagen in de maanden januari, februari en maart om de felbegeerde wissel- prijs gestreden. De laatste wedstrijd in deze serie is op donderdag 29 maart. Op zaterdag 21 april zal tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de brouwerij Stadhouderskade de Heineken wisselprijs worden over handigd. Een aantal artiesten zal voor het nodige amusement zorgen, terwijl het feest wordt besloten met een bal. Wie, los van dit toernooi, belangstel ling heeft voor de Klaverjasclub Heine ken Amsterdam kan zich in verbinding stellen met de heer Th. Legius van de Expeditie Stadhouderskade. Elke dins dagavond is er een clubavond in het lokaal aan de Quellijnstraat. Wie meer wil weten is ook daar van harte wel kom. De Biljartvereniging van Heineken Amsterdam heeft dit seizoen weer een overvol programma af te werken. De club, die reeds 32 jaar lid is van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, organiseert al voor de 20ste maal het jaarlijkse 'Nederlaag-toernooi', waar aan zo'n 30 clubs uit Amsterdam en omgeving meedoen. Elke maandag- en vrijdagavond komen de Heineken-spelers uit tegen een an dere vereniging, en het is daarbij de bedoeling, dat de bezoekende club Heineken een zo groot mogelijke ne derlaag toebrengt. Dat gebeurt na tuurlijk niet altijd, want de Heineken- biljarters zijn niet gemakkelijk te ver slaan. Met deze wedstrijden is men begin fe bruari gestart in het clublokaal van de vereniging aan de Quellijnstraat in Amsterdam. Zaterdag 5 mei is de prijsuitreiking in de kantine van de brouwerij Van der Helststraat. De win nende vereniging ontvangt dan de grote wisselbeker, die Heineken hier voor beschikbaar heeft gesteld. Bij dit 'Nederlaag-toernooi' blijft het echter niet. Van donderdag 12 tot en met zondag 15 april treedt de vereni ging op als organisator van het Am sterdams Kampioenschap van de K.N.B.B., waarvoor de acht beste spe lers uit Amsterdam in het libre-spel (moyenne 7-11) Tegen elkaar uitko men. Deze wedstrijden worden even eens gehouden in het clublokaal aan de Quellijnstraat. Het spreekt van zelf dat het publiek hierbij kan komen kijken. Andere activiteiten van de vereniging zijn dan nog de jaarlijkse wedstrijd Amsterdam-Rotterdam, waarvoor de Amsterdammers ditmaal op zaterdag 31 maart naar de kantine 'Hollandia' van de Rotterdamse brouwerij gaan. Trouwens de Rotterdammers komen ook nog naar Amsterdam, want zij doen ook mee aan het 'Nederlaag- toernooi'. De onlangs afgesloten EVO-cursus voor heftruckchauffeurs te Bunnik, gegeven door de heren W. A. Broedelet en J. Vervoorn, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Op de foto de geslaagden, van links naar rechts op de heftruck zittend. C. G. Bosman, P. Spuy, A. M. G. Spithoven, A. Oostveen, C. J. van Zyl, B. L. Binnenkamp, C. van Schaik, J. Draaijer, J. H. J. Spithoven, A. Arendonk. H. Vermeulen, C. Th. van Fulpen; Staand voor de heftrucks van links naar rechts. P. S. van Oostrom, J. R van Breemen, F. H. Vos, H. T. Ritmeyer, M. A. G. van der Linden, A. A. Verbon, H. B. de Klein, M. G. Verwey, A. van de Kraats, J. Geytenbeek, M. de Graaf, R. van Werven, G. J. Veld, M. Postma, W. C. van Dort. Zittend voor de heftrucks van links naar rechts. J. Krans, A. Rijken van Olst, H. C. Jeronimus, V. Garcia y Alvarez. De Reisvereniging 'Vers van 't Vat' uit Rotterdam gaat op zaterdag 30 juni en zondag 1 juli de jaarlijkse busreis maken. De plannen voor deze tweedaagse tocht worden reeds nu uitgewerkt en het ziet er naar uit, dat er voor de leden ook dit jaar weer heel wat te zien en te beleven valt. Dat men reeds lang naar dit uitstapje uitkijkt, bleek wel op de grote contactavond van de Reisvereniging op 13 januari j.l. Voorzitter C. Zwaan hield tijdens deze bijeenkomst een genoeglijk praatje en haalde nog eens enkele hoogtepunten uit het afgelopen verenigingsjaar aan. Het orkest 'The Jolly Makers' zorgde voor een plezierig stukje muziek en de aanwezigen beleefden aan de vele spelletjes veel genoegen. Een hoogtepunt was wel de tombola, waarmee vele prachtige prijzen te winnen waren. 25

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 25