Straatsburg, en Mutzig in de plaats Mutzig, op een afstand van 30 kilo meter hier vandaan, de belangrijkste rol. De brouwerij l'Espérance, waar men het merk Ancre brouwt, heeft een capaciteit van ruim 1 miljoen hecto liter. De brouwerij Mutzig heeft een capaciteit van ruim 500.000 hectoliter per jaar. Zowel bij l'Espérance als bij Mutzig beschikt men over zeer func tionele technische apparatuur, die is ondergebracht in fraaie, goed geoutil leerde bedrijfsruimten. Men heeft onder andere de beschikking over moderne palettiseermachines, cluster machines, blikcolonnes en krimpfolie- machines. De centrale administratie en de boekhouding worden gevoerd met behulp van een IBM-computer, die bij Mutzig staat opgesteld. Het totale per soneelsbestand bedraagt 1200 man. Beide brouwerijen putten hun water uit eigen bronnen. Deze bronnen heeft men zodanig verlicht, dat zij een grote attractie vormen voor de bezoekers aan beide brouwerijen. Bij l'Espérance kijkt men van de begane grond bijna 70 meter diep naar het kristalheldere water. Bij de Mutzig-brouwerij is de bron zelfs 140 meter diep. Zeer in drukwekkend is ook het restaurant bij Mutzig, dat is gebouwd op de top van het silogebouw. Vanaf dat punt heeft men een wijds uitzicht over geheel Straatsburg en omgeving, met name ook over de heuvelrug van de Vogezen. Tijdens het bezoek van de Heineken- delegatie aan de 'ALBRA-groep' wer den de heren Heineken en Ton nog ont vangen door de Burgemeester van Straatsburg, de heer Pflimlin, ex- premier van Frankrijk, en door de heer Prêcheur, voorzitter van de Raad van Bestuur van 'ALBRA', maar in dit ge val in diens functies van voorzitter van de Kamer van Koophandel van Straats burg en omgeving. De heer Prêcheur gaf bij deze gelegenheid een historisch overzicht van de Elzas en haar econo mische positie heden ten dage. D. Leegstra Tot slot sprak de heer Th. van Essen namens de gepensioneerden en bedankte het bestuur van het Personeelfonds voor het organiseren van deze middag, die, zoals van ouds, weer in een heel gezellige sfeer is verlopen. Vrijdag 5 januari werd voor de zesde maal een nieuwjaarsreceptie voor de ge pensioneerden Heineken Stadhouderskade georganiseerd. De heer J. Moes, die de ongeveer 100 aanwezige gepensioneerden welkom heette en ze een heel gelukkig en voorspoedig 1973 toe wenste, sprak het openingswoord. Daarna was het woord aan de heer W. Kloppenburg, die van deze gelegenheid gebruik maakte om de heer R. W. Welmers, de nieuwe bedrijfs leider, voor te stellen. Het programma voor deze middag be stond uit de vertoning van twee films. De eerste film ging over de brouwerij Stad houderskade en de tweede film liet zien in hoeverre de nieuwbouw in Zoeterwoude is gevorderd. Daarna was er weer ruim schoots gelegenheid voor een pilsje en een gezellig onderonsje met een lekker hapje. Ook kregen allen een aandenken in de vorm van een reuzeballpoint, het geen een welkom geschenk bleek.

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 23