1. Het gezelschap bijeen in een van de Franse brouwerijen. V.l.n.r. de heren Ton, Banz, J. Wagner, Heineken, M. Hatt, R. Wagner en Leegstra. 2. De heren Daniël (links) en J. Wagner in de machinekamer. 3. De heren (v.l.n.r.) Ton, R. Wagner, Heine ken en J. Wagner bij de bedieningspanelen in de brouwzaal. terwijl voor Heineken een schaal vergroting met name op het West- europese vlak van wezenlijk belang is. Inmiddels hebben wederzijdse bezoe ken plaatsgevonden. Eerst kwam een delegatie van 'ALBRA' naar Neder land. In Amsterdam werd gesproken met tal van Heineken-functionarissen, die in de toekomst nauw met de Franse groep zullen gaan samenwerken. Op het programma stond voorts een be zoek aan onze brouwerij in Den Bosch en aan het nieuwbouwproject in Zoeter- woude. Voor wat dit laatste onderdeel betreft, werd aan de gasten eerst de maquette getoond, aan de hand waar van zij een indruk kregen van het totale brouwerijplan. Daarna kreeg men een rondleiding over het bouwterrein, waar men op dat moment al een goed beeld kreeg van de indrukwekkende omvang van de nieuwe brouwerij. De voltallige Raad van Bestuur van Heineken bracht enige tijd daarna een tegenbezoek aan de vestigingen van 'ALBRA' in en rond Straatsburg. Ook de heer Beyen, directeur Europa, was hierbij aanwezig, evenals het drieman schap, dat van Heineken-zijde voor lopig permanent de behulpzame hand biedt aan de ALBRA-leiding, te weten de heren Banz, voor juridische en alge mene zaken, Leegstra voor commer ciële aangelegenheden en Daniël voor alle technische zaken. Het gezelschap werd ontvangen door de directie van l'Espérance, de heren René en Michel Hatt, en de directie van Mutzig, de heren Jéröme en Roland Wagner. Van de drie brouwerijen in de groep spelen l'Espérance te Schiltigheim. vlak bij het centrum van de stad Het is ongetwijfeld uit publicaties in de dagbladen en in Vers van 't Vat be kend, dat het bod van Heineken op de meerderheid van de aandelen van de Franse brouwrijgroep 'Alsacienne de Brasseries' in Straatsburg, meer be kend onder haar afgekorte naam 'ALBRA', volledig geslaagd is. In dit artikel willen we hierop wat nader in gaan. Een van de overwegingen voor deze transactie is geweest, dat schaal vergroting in deze tijd en zeker ook in de toekomst van grote betekenis is. Voor 'ALBRA' is het in deze interes sant, omdat Heineken haar belangen over de gehele wereld verspreid heeft, 22

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 22