Antilliaanse Brouwerij N.V. te Willemstad (Curapao). onder meer als gevolg van ingrijpende verbeteringen op technisch en commer cieel gebied doet de Raad van Bestuur de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Zeer bevredigend waren de binnen landse omzet en de export van gedistil leerd. Vooral de verkoop van de mer ken Bokma en Coebergh droeg daar toe bij. Begonnen werd met een vergroting van de marktbewerking ten behoeve van het merk Hoppe. Via Coebergh B.V. werd een aantal agentschappen van buitenlands gedis tilleerd voor de Nederlandse markt ver worven, waarbij in het bijzonder mel ding wordt gemaakt van de produkten van Seagram's Overseas Ltd. De exportactiviteiten van gedistilleerd en bier vinden gecombineerd plaats. Onze wijnbelangen werden versterkt door de volledige opname van Van Olffen B.V. te Hattem in ons concern. Onze belangen in de Rotterdamse Wijnhandel M. Reuchlin Zn. B.V. werden uitgebreid. De wijnverkopen van Coebergh B.V., alhoewel nog van bescheiden aard, verliepen gunstig. In 't afgelopen boekjaar namen wij wederom in een aantal drankengroot handels deel. Dit zullen wij ook in de toekomst blijven doen, zowel wanneer de onafhankelijke drankengroothandel dit zelf wenst, als in de gevallen, waar in dat ter bescherming van de omzet ontwikkeling op de horeca-markt voor het concern van wezenlijk belang is. Belangrijke uitbreidingen werden in de brouwerij te Den Bosch tot stand ge bracht in de legkelder en de bottelarij. In de brouwerij aan de Mauritskade vond een capaciteitsvergroting van de gist- en legkelder plaats. De bouw van de brouwerij te Zoeterwoude is begon nen door het slaan van de eerste paal op 22 november 1971. De werkzaam heden verlopen volgens plan, zodat mag worden verwacht dat de brouwerij in 1975 geheel in gebruik kan worden genomen. De bouw van de bottelarij is zodanig versneld, dat deze al in 1974 in bedrijf gesteld kan worden. Daardoor blijkt het niet nodig om in Den Bosch, eerder dan oorspronkelijk was voorzien, de bottelarijcapaciteit uit te breiden. In Zoeterwoude zal in 1974 ook een kantoor gereedkomen, hetgeen be stemd is voor het personeel van de Technische Divisie en van de techni sche afdelingen van de Internationale Divisie. Bij Vrumona werden vorderingen ge maakt met de standaardisering van het flessenpark. Mede daardoor kon een nieuwe afvulinstallatie in bedrijf wor den gesteld met een capaciteit van 80.000 flessen per uur. Verder werd een nieuwe, sterk geautomatiseerde zogenaamde siroopkamer in gebruik genomen. Wat gedistilleerd en wijn betreft wordt in Schiedam, Rotterdam, Leeuwarden en Hattem gestreefd naar verdere rationalisatie. Het Technologisch Cen trum treedt ook hier dienstverlenend op ten behoeve van de kwaliteit van onze produkten. Met grote aandacht volgt de Raad van Bestuur de concentraties in de brouw- wereld. Deze zal ongetwijfeld leiden tot verscherping van de concurrentie, die overigens door de uitbreiding van de E.E.G. met het Verenigd Koninkrijk, Denemarken en Ierland nog zal toene men. Deze ontwikkelingen zijn aanleiding geweest om onze activiteiten in Europa te vergroten. Omdat de Franse markt, zowel wat Heineken als wat Amstel betreft, al vele jaren zeer belangrijk voor ons con cern is, hebben wij met succes de aan delen verworven van de Brasserie de l'Espérance. Deze vennootschap is houdstermaatschappij van de meerder heid van de aandelen in een van de be langrijkste brouwerijgroepen in Frank rijk, l'Alsacienne de Brasserie (Albra) te Straatsburg, die drie brouwerijen exploiteert, waar o.a. de bekende mer ken Ancre en Mutzig worden gemaakt. Van de samenbundeling van de kennis op velerlei gebied van ons concern en van de Franse groepering wordt een wederzijdse verbetering van de positie verwacht, zowel in Frankrijk als binnen de wijdere E.E.G.-markt. 20

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 20