rieken gebrouwen bier Heineken in 71172 8500 6500 62/63 65/64 64/65 65/66 Omzet in duizenden hectoliters. 66/67 67/6* 68/69 69/70 71/7» Totaal onder toezicht van Heineken Totaal buitenlandse bedrijven Totaal Nederlandse bedrijven Binnenland Export Bij het doorbladeren van het zojuist verschenen jaarverslag 1971/1972 val len twee dingen terstond op. Allereerst het feit, dat Heineken bepaald niet meer uitsluitend een brouwerij-onderne ming is. Vandaar dat het verslag in de aanvang al melding maakt van de wijzi ging van de naam 'Heineken's Bier brouwerij Maatschappij' in 'Heineken N.V.'. Dan springt het internationale karakter van onze onderneming veel meer in het oog dan in vroegere verslagen het geval was. Voorts deelt het verslag mede, dat de toeneming van onze internationale be langen ons er toe gebracht heeft al onze activiteiten als export, loon- brouwen, licentiebrouwen en techni sche en financiële samenwerking te bundelen. Daartoe zijn de groepen Ex port en Buitenlandse Belangen samen gevoegd. De totale werkzaamheden van het con cern zijn nu verdeeld over vijf werk gebieden en wel de Benelux, overig Europa, Westelijk Halfrond, Afrika en Azië/Australië. In deze volgorde is het jaarverslag dan ook ingedeeld, na enige algemene beschouwingen in het begin. De ontwikkeling in het afgelopen jaar was over het algemeen gunstig. Toch zijn er factoren, die tot bezorgdheid stemmen. In verscheidene gebieden, waar wij werken, draagt het economi sche klimaat niet bij tot een evenwich tige groei van onze activiteiten. De monetaire onrust in de wereld heeft een remmende invloed op onze export gehad. Daarbij komt nog de voortgaan de inflatie in Nederland, die maakt dat de kostprijzen van onze produkten en diensten onrustbarend stijgen. Wij kun nen deze stijging slechts voor een deel uit een verhoging van de produktiviteit bekostigen. Verder hebben wij van 1 januari 1973 af te maken gekregen met de toe treding van de brouwerij-organisaties van het Verenigd Koninkrijk, Denemar ken en Ierland tot de Europese branche- 18

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 18