1968 Op 22 april wordt de nieuwe bot telarij-installatie van de Heineken brou werij te 's-Hertogenbosch officieel in dienst gesteld door Burgemeester Lam- booy. (De maximum produktiecapaciteit van deze brouwerij is dan 2.100.000 hl per jaar). Eveneens in april voert Heineken de 50 cl fles in plastic krat in. Deze Eurofles zal op den duur de 45 cl pul gaan vervangen. Heineken doet met succes een bod op de resterende 50% van de certificaten van aandelen Vrumona N.V., waardoor dit be drijf een dochtervennootschap van Heine ken wordt. Heineken gaat eind augustus een fusie aan met de Amstel Brouwerij N.V. Dit heeft tevens geleid tot een geheel nieuwe opzet van de organisatie van de onder neming. 1 1969 Het besluit wordt genomen de brouwerij te Rotterdam niet te moderni seren en uit te breiden, maar om een grotere nieuwe produktie-eenheid met ruime uitbreidingsmogelijkheden te vesti gen in de buurt van Rotterdam. Daartoe worden onderhandelingen geopend met de gemeente Zoeterwoude. Met Whitbread Co Ltd., Londen wordt overeengekomen dat Heineken bier onder licentie zal worden gebrouwen in de nieuwe Whitbread brouwerij te Luton bij Londen. 1970 (1ste halfjaar) Het Amstel pro- duktie-bedrijf te Helmond wordt verkocht, medio 1970 Heineken neemt voor 50% deel in Coebergh's Verenigde Distilleer derijen te Schiedam. 8 maart 1971 Bokma N.V. te Leeuwar den sluit zich aan bij het Heineken-con- cern. 3 3 mei 1971 Overlijden dr H. P. Heineken. 6 september 1971 Coebergh's Verenig de Distilleerderijen N.V. te Schiedam wordt een volledige dochter van Heineken. 22 november 1971 Eerste paal Zoeter woude de grond in. 1 februari 1972 Heineken verwerft via Coebergh de alleenverkoop voor Neder land van een aantal Seagram-producten. 24 februari 1972 De naam Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. wordt gewijzigd in Heineken N.V. 29 augustus 1972 De N.V. Bestuurs- maatschappij J. A. van Olffen te Hattem sluit zich volledig aan bij Heineken. september 1972 Heineken verwerft de meerderheid van het aandelenpakket van de in Frankrijk gevestigde Holding Com pany l'Espérance (ALBRA-groep). oktober 1972 Hoogste punt nieuwbouw Zoeterwoude (silogebouw) wordt bereikt. 12

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 12