1925 Op 1 oktober stelt Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden de nieuwe ziederij te Rotterdam in bedrijf. 1927 H.M. Koningin Wilhelmina verleent op 7 oktober aan Heineken's Bierbrou werij Maatschappij N.V. vergunning tot het voeren van het Koninklijk Wapen en de titel van Hofleverancier. Op 19 april had Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden aan Heineken's Bierbrou werij Maatschappij N.V. vergunning tot het voeren van Zijn Wapen verleend. 1929-1930 De binnenlandse verkoop bedraagt 571.000 hl, uitsluitend op fust. Als gevolg van het zeer belangrijke be sluit om zelf te gaan bottelen, teneinde de kwaliteit van het flessebier in de hand te kunnen houden, werden de eerste bottelmachines in 1929 en 1930 in de Rotterdamse brouwerij geïnstalleerd. Dit besluit heeft het gebruik van flessebier sterk gestimuleerd. 1932 Heineken bouwt te Rotterdam een proefziederij, waarmee het laboratorium de resultaten van zijn werk kan beproe ven. Tot op heden is het bedrijf een der zeer weinige brouwerijen ter wereld, dat over een dergelijke uiterste belangrijke installatie beschikt. Deze proefziederij doet o.m. dienst voor het proberen van nieuwe werkwijzen en het opleiden van personeel, vooral voor het buitenland. 1933 De Statendam brengt de eerste zending bier naar de Verenigde Staten na de opheffing van de drooglegging. Dit was het goede begin van de ontwikkeling, die leidde tot de sterke positie van het Heine ken bier in de U.S.A. 1937 Oprichting van de 'Stichting Hei neken's Personeelfonds' om te voorzien in gevallen, waarin extra steun voor het per soneel gewenst is. 1938 Z.K.H. Prins Bernhard der Neder landen verleent op 6 december aan Hei neken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. vergunning tot het voeren van Zijn Wapen. 1939 Op initiatief van Heineken komt de Stichting Centraal Brouwerij Kantoor tot stand. 1945-heden Periode van grote expan sie van de buitenlandse belangen in o.m. West-Afrika, Centraal-Afrika, Zuidoost- Azië en Zuid-Europa. 1953 Heineken verwerft de meerderheid van de aandelen van de brouwerij 'De Sleutel' te Dordrecht, de oudste (van 1433 af) industriële vestiging van ons land. Deze blijft tot 1969 als produktie- eenheid van donkere bieren werken. 1955 De eerste paal voor de brouwerij te 's-Hertogenbosch wordt geslagen. Tezamen met de N.V. Bierbrouwerij 'De Drie Hoefijzers' verwerft Heineken de Mouterij Albert, Wijnegem, België. 1956 De Ondernemingsraden te Am sterdam en Rotterdam worden geïnstal leerd. 1958 De brouwerij te 's-Hertogenbosch wordt op 4 september door Z.K.H. De Prins der Nederlanden in bedrijf gesteld. 1961 De Ondernemingsraad te 's-Her togenbosch wordt geïnstalleerd. De ver vanging van houten door metalen fusten wordt voltooid. 1963 De Heineken Stichting, ter bevor dering van wetenschap en cultuur, wordt opgericht. Haar eerste taak zal zijn het eens in de drie jaar uitreiken van de Dr H. P. Heineken-prijs, groot 100.000,-. 1964 Het feit wordt herdacht, dat Gerard Adriaan Heineken 100 jaar ge leden de brouwerij 'De Hooiberg', gelegen op de plaats waar nu hotel-restaurant 'Die Port van Geve' staat, overnam. 1965 Heineken 's-Hertogenbosch produ ceert voor het eerst meer dan 1.000.000 hl in een boekjaar. Heineken Nederland maakt voor het eerst in totaal meer dan 2.000.000 hl. De Export bereikt een hoogte van 560.000 hl over het kalenderjaar. 1967 In de brouwerij te Rotterdam wordt de eerste volautomatische tap installatie voor fustbier geïnstalleerd. Een daarbij behorend nieuw fust met inge bouwde tapstang komt in gebruik, met het doel dit geleidelijk in het gehele land in te voeren. Heineken schakelt over op informatie verwerking per computer. BIJ OE FOTO'S: 1. G. A. Heineken. 2. Dr H. P. Heineken. 3. A. H. Heineken. 4. en 5. De gevelstenen, die in 1964 in het pand van 'Die Port van Cleve' te Amster dam werden ingemetseld. 6. Dr Elion's pasteurkolf met de originele Heineken A-gist.

Vers van 't Vat | 1973 | | pagina 11