Kerst Evangelie In die tijd kondigde keizer Augustus het besluit af een volkstelling te laten houden in de hele wereld. Deze eerste volkstelling vond plaats toen Quirinius goever- neur was in Syrië, ledereen ging op de weg naar de plaats waar hij vandaan kwam, om zich daar te laten inschrijven. Ook Jozef: hij trok van Nazareth in Galilea naar Judea, naar de stad Betlehem waar koning David was geboren, want hij stamde van David af. In Betle hem liet hij zich inschrijven samen met Maria, zijn verloofde, die in verwachting was. Juist toen ze in Betlehem waren, was de tijd voor de geboorte geko men, en Maria bracht een zoon ter wereld, haar eerste. Ze wikkelde hem in doeken en legde hem in een voederbak voor dieren, want in de herberg was er geen plaats voor hen. In de omgeving daar waren herders die 's nachts on der de blote hemel de wacht hielden bij hun kudden. Opeens stond er een engel bij hen, en de glorie van de Heer omstraalde hen. Ze werden verschrikkelijk bang, maar de engel zei tegen hen: 'Wees niet bang! Luister, ik breng jullie groot nieuws dat het hele volk erg blij zal maken. Zojuist is in de stad van David voor jullie een redder geboren: Christus, de Heer. Hieraan kun je hem herkennen: je zult een baby vin den die gewikkeld in doeken in een voederbak ligt.' Plotseling was er bij de engel een grote groep andere engelen uit de hemel. Zij prezen God en zeiden. 'Eer komt toe aan God in de hoge hemel en vrede op aarde aan de mensen die in Gods gunst staan!' Toen de engelen naar de hemel waren teruggekeerd, zeiden de herders tegen elkaar: 'Kom! Laten we naar Betlehem gaan. De Heer heeft ons bekendgemaakt wat er gebeurd is; laten we eens gaan kijken.' Ze liepen er vlug naar toe en vonden Maria en Jozef met de baby die in de voederbak lag. Toen ze het gezien hadden, maakten ze bekend wat de engel hun over dit kind gezegd had. ledereen die hun verhaal hoorde, stond verbaasd. Maria bleef zich al deze dingen her inneren en dacht er diep over na. Na hun terugkeer prezen de herders God uitbundig om alles wat ze gehoord en gezien hadden; het was precies zoals de engel het hun verteld had. Lucas 2:1- 20 uit: 'Groot Nieuws voor U', het nieuwe testament in de omgangstaal, kortgeleden door het Nederlands Bijbelgenootschap en de Katholieke Bijbelstichting werd uitgebracht. dat

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 3