Gildebroeders propageren vakmanschap van't biertappen 1. Leden van het Gilde tapten tijdens de openluchtmaaltijd het Heineken bier uit twee houten 20-liter-vaatjes. 2. Gildebroeders en Stadstrompetters bijeen op ,,De Hof" in Amersfoort. de 'Keifeesten', die voor Amersfoort een toeristische attractie van de eerste orde zijn. In de optocht nam het Gilde ditmaal deel met vier koetsen, waar onder de Heineken bierkoets, en een meer dan honderd jaar oude bierslede, getrokken door twee paarden. Vooraf gegaan door de eveneens kleurrijk en fraai uitgedoste Stadstrompetters van Amersfoort maakten de Gildebroeders een rijtoer door de stad, waarna er op 'De Hof', een historisch plein binnen de wallen en de poorten, weer rijkelijk bier vloeide. Nog meer bier ging er een dag of wat later door, toen alle leden van St. Joris 2 de traditionele kroegentocht maakten. 1 Zolang de Gildebroeders in de 'her berg' waren, was het voor iedereen daar vrij-drinken, wat tot gevolg had, dat de lokalen in een ommezien uit puilden van de dorstigen en de broe ders heimelijk de vlucht moesten ne men naar een andere tapperij. Na ze ven kroegen vond men het welletjes, want elders in de stad stond hen nog een grote openluchtmaaltijd te wach ten. 'Ja, tenminste één maal per jaar viert het Gilde feest', zegt Geheimschrijver Eriks wat verontschuldigend, 'maar dat we daarnaast elke gelegenheid aangrijpen om propaganda voor het bier én voor Amersfoort te maken, laat zich verstaan!'. Daarvan geven trouwens de tientallen plakboeken, barstensvol krantenknip sels, brieven, folders en foto's overdui delijk blijk. Het Gilde leeft weer en de Gildebroe ders van St. Joris, nog altijd zo'n 24 in getal, vormen tezamen een levendig gezelschap. 14

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 14