1. De tambour-maitre staat stram in de houding. 2. De hele groep bijeen bij de terugkomst in Hoek van Holland. 3. Bij het aantrekken van het tenue moest men elkaar een handje helpen. 4. Massale verkleedpartij langs de open bare weg. 5. Straatconcert in Luton. 6. De fanfare voor The Dutchman in Luton. 7. Dirigent Van Dijk in actie. Het zal in de geschiedenis van de Hei- neken Fanfare nog wel niet zijn voorge komen, dat er in een tijdsbestek van nauwelijks 24 uur zó vaak en op zóveel verschillende plaatsen werd opgetre den, als onlangs tijdens een 3-daags bezoek aan Engeland. Op uitnodiging van Whitbread vertrok het 75 man tel lend gezelschap op woensdag 28 sep tember vanuit Hoek van Holland met de nachtboot naar Harwich om gedu rende de daarop volgende dagen ver schillende evenementen luister bij te zetten. Dat gebeurde allemaal in het kader van de promotie van Heineken- bier, dat de laatste jaren op de En gelse markt een enorme vlucht heeft genomen. De trip naar Londen en omgeving viel bovendien samen met het 121/2 -jarig bestaan van de Fanfare, zodat er allerwege voldoende reden was om flink muziek te maken. Voor veruit de meeste muzikanten was het de eerste maal dat een bezoek aan Engeland werd gebracht en alleen al de zeereis was een geweldige beleve nis. Afgaand op de bagage die werd meegetorst, zou men denken dat het om een complete wereldreis ging, maar daar waren natuurlijk de instrumenten en uniformen debet aan. Alles wat tot excellent musiceren kon bijdragen was meegenomen. Alleen de vertrouwde 2 bok, de mascotte van de band, moest in Den Bosch achterblijven. Aan boord van de St. George hield men het de eerste avond bij een voor zichtige verkenning, maar toen men de volgende morgen achter de 'ham and eggs' zat, was het ijs gebroken. In twee bussen ging het daarna richting Luton, een voorstad van Londen, waar Whit bread een grote brouwerij heeft. Op het plein voor 'The Dutchman', een met 'Volendamse' diensters opgesmukt etablissement, werd voor de eerste maal geconcerteerd. De wat ongewone verkleedpartij langs de kant van de weg, had geen afbreuk gedaan aan het 8

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 8