Correctie op eerste maquette 1. Doorkijk in het toekomstige brouwhuis. 2. De constructie van het dienstgebouw. 3. De 7 meter hoge kolommen, waarop het silogebouw rust. 4. Het aanbrengen van de gevelplaten. 5. De herziene maquette. 6. De westelijke gevel van het brouwhuis. De gevelplaten, waarin de venster uitsparingen zitten, zijn ingelegd met gekleurde tegeltjes, waardoor de gevel een fraai aanzien krijgt. 1 Het meest in het oog springend is wel de afvalwaterzuivering in de noordoost hoek van het terrein. Aanvankelijk had men gedacht aan bassins (in de vak taal carousels genoemd) van 200 me ter lang, doch deze zijn teruggebracht tot een lengte van 75 meter en een breedte van 30 meter elk. Het aantal carousels is hierdoor evenwel vergroot. Met het graven hiervan en met de put ten voor de nabezinktanks (32 meter in doorsnede) is men onlangs begon nen. Overal op het terrein is men thans ook druk in de weer met het leggen van de rioleringen. Het gaat daarbij om 3 verschillende circuits: a. het faecaliën- riool, dat een afvoer heeft op het riool van de gemeente; b. het hemelwater riool, dat loost op de diverse polder sloten; c. het fabriekswaterriool, dat 3 uitkomt op de waterzuiveringsinstalla tie. Nieuw in het project is ook de reinwa- terkelder, die ten noorden van het silo gebouw komt te liggen. Evenals bij de silo's zal de vorm zeshoekig worden, echter met ribben van 20 meter lengte. Als deze kelder klaar is, zal men haar nauwelijks terugvinden, omdat het ge heel een soort terp wordt, aan het oog onttrokken door een royale boombe planting. Het ziet er overigens naar uit, dat het gehele plan Zoeterwoude steeds meer de allure van een industriepark gaat krijgen. Zo heeft men bijvoorbeeld het bottelarijgebouw in drie moten ver deeld, waartussen rijen bomen zijn ge projecteerd. Een compleet woud, echter niet van bomen maar van zilvergrijze gisttanks, 4 6

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 6