de Aannemingsmaatschappij Visser Smit. Eenzelfde pul kregen later ook allen, die op deze 7de oktober in Zoe- terwoude bij de bouw betrokken waren. In het gebouw werden 1536 kubieke meter beton en 180 ton ijzer verwerkt. De zijvlakken van de zeshoekige silo's zijn 3 meter breed. De wanden zijn on geveer 15 cm dik. In plaats van uitgegloeid ijzerdraad werd er als binddraad van de wape ningsstaven koperdraad gebruikt om mogelijke roestvorming aan de buiten kant van het gebouw te voorkomen. Een extra moeilijkheid bij de construc tie vormden de raamuitsparingen in het beton, die de architecten op de z.g. stompe hoeken van het gebouw hadden geprojecteerd, teneinde het geheel een aardig accent te geven. Dat het gehele project precies volgens schema binnen een tijdsbestek van 13 dagen kon wor den afgewerkt, is zeker ook te danken aan het uitzonderlijk goede weer in die dagen. Immers, een vroegtijdig invallen van de vorst of overmatige regenval hadden voor ernstige stagnatie kunnen zorgen. Veel lijn zit er ook al in het brouwhuis. Een deel van de gevelplaten zit al op z'n plaats. De meeste platen hebben een kiezelreliëf. Om de raamuitsparin gen heeft men geglazuurde tegels in gelegd. Deze gele, oranje en lichtblauwe kleur vlakken geven het gebouw een fleurig aanzien. Verwacht wordt, dat het brouwhuis half december 'dicht' is. Inmiddels is men ook al met het 'be hangen', zoals het aanbrengen van ge velplaten in de wandeling wordt ge noemd, van het dienstgebouw begon nen. Als we de maquette van zo'n anderhalf jaar geleden vergelijken met de hui dige, dan zien we, dat op verschillende punten wijzigingen zijn aangebracht. Hoofduitvoerder A. van Wolfswinkel (links) ont vangt uit handen van ir. C. J. Onderwater een Delftsblauwe bierpul bij gelegenheid van het be reiken van het hoogste punt van het silogebouw in Zoeterwoude.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 5