5 1 Het meest spectaculaire karwei van de afgelopen maanden was wel het silo project. Hieraan werd gedurende der tien dagen en nachten continu gewerkt. Het ging hier om zestien silo's in de vorm van een zeshoek, die tezamen een soort honingraat vormen. Daar tegenaan is een toren geplaatst, waarin de lift, het trappenhuis en een jacobsladder voor het transport van de mout komen. Op maandag 25 septem ber, 's nachts om kwart over één, werd het startsein gegeven. De 7 meter lange kolommen, waarop het gehele bouwwerk rust, waren toen al gereed, evenals de trechtervormige onderkan ten van de silo's. Voor de opbouw van het bouwwerk werd gebruik gemaakt van een glij- bekisting, die steeds nadat het beton hard genoeg was, werd opgetrokken. Ook de staalvlechters, die de bewape ning verzorgden, gingen in eenzelfde tempo mee omhoog. Op zaterdag 7 ok tober, 's morgens om kwart voor tien, was men op hoogte. Dat wil zeggen precies 39 meter en 85 centimeter bo ven de grond. En daarmee was tevens het hoogste punt van de brouwerij te Zoeterwoude bereikt. Tijdens een in formele bijeenkomst boven op het ge bouw overhandigde ir.C.J.Onderwater namens Heineken een voor deze gele genheid gemaakte bierpul aan de heer A. van Wolfswinkel, hoofduitvoerder van van Heineken bij de bouw, heeft de vorderingen aan het siloge bouw van dag tot dag vanaf het zelfde standpunt op foto vastge legd. Op deze wijze krijgt men een goed beeld van het tempo, waarin gedurende 13 dagen is

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 4