Zeilfestijn in Zierikzee Zestiende-eeuws huwelijk in Dordrecht 2 de Statenhof in de openlucht een bruilofts maal aangericht. De heer J. G. Geuvels, oud-directeur van bierbrouwerij 'De Sleu tel', in welke brouwerij vanaf 1433 tot 1969 bier werd gebrouwen, overhandigde het jonge paar namens Heineken twee ver zilverde bierpullen met inscriptie. Voor alle bruiloftsgasten was er een spe ciale aardewerk bierpul, voorzien van het embleem van 'De Sleutel'. Men liet zich het door Heineken aangeboden bier uit deze pullen bijzonder goed smaken. Bij de foto's: 1. De heer J. G. Geuvels overhandigt het bruidspaar de verzilverde bierpullen 2. De heer Geuvels met twee secondanten, links de heer C. J. J. van Rijsinae en rechts de heer P. R. Tompkins, beiden werkzaam bij Heineken. 3. De heer T. Los (Thuisverbruik Heineken) trad op als getuige bij het huwelijk. In 1572 werd in Dordrecht de eerste vrije Statenvergadering gehouden. Nu, vier eeuwen later, heeft het Comité Dordrecht Centrum, waarin middenstand en groot winkelbedrijf samenwerken ter activering van de binnenstad, een grootse herden- kingsweek georganiseerd. Hoogtepunt van deze feestelijkheden vormde een 'zestiende eeuws huwelijk', dat op 27 september in Dordrecht met veel ceremonieel werd gevierd. Gestoken in oud-hollandse kledij traden Gerard de Weerdt, zoon van de penningmeester van het Comité Dordrecht-Centrum, en zijn lieftallige bruid Yvonne Souverijn werke lijk in het huwelijk. Ook de ruim honderd bruiloftsgasten had den zich voor deze gelegenheid in fraaie historische kledingstukken gehuld. Na de plechtigheden in stadhuis en kerk werd in Heineken gaf dit jaar acte de présence bij de jaarlijkse réunie van de Stichting Stamboek Ronde- en Platbodemjachten, die in Zierikzee werd gehouden. De deel nemers waren alle gestoken in Middeleeuwse kledij en ook het College van Burge meester en Wethouders van deze Zeeuwse plaats vertoonden zich op de receptie in het Stadhuis in oud-hollandse klederdracht. Vanzelfsprekend werd het Heine- kenbier bij deze gelegenheid uitgeschonken in stoere glazen pullen.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 22