Bier in de hap Diploma-uitreiking in de Rotterdamse Raadskelder AANGEKLEDE KARBONAATJES We drinken het wel, gezellig Heine- ken en stoer Amstelbier, maar we zouden het ook kunnen eten. Niet dat de produktie nu bier in vaste vorm gaat afleveren, geenszins! Bier blijft het uiterst vloeibare, kool zuurhoudende, heldere en pittige gerstenat, dat we vaak op de foto's in Vers van 't Vat zo heftig zien brouwen. Nee, een ideetje voor bier in de hap, wat zo goed samen gaat met dc hap in het bier, dat is wat we u den ken voor te schotelen in dit nieuwe rubriekje. De heer H. Kooper, die werkzaam is bij de directiekeuken, heeft van blond en donker bier al jaren zijn bondgenoten gemaakt. Zijn goede vondsten in de praktijk, maar ook in theorie, zullen u op deze plaats worden toevertrouwd. Resultaten van enig speurwerk in de 'bierbibliotheek' zullen bovendien voor geruime tijd dit kader kunnen vullen. Wie van onze personeelsleden zelf standig een praktisch en snel- klaar maal met bier weet te berei den, wordt uitgenodigd hiervan mel ding te maken. De Redactiecommis sie zal van tijd tot tijd bereid gevon den worden een kookproeve te tes ten en daarna te beoordelen of het recept voor publicatie geschikt is. Ook op deze wijze kan de rubriek wellicht van verse stof worden voor zien. Wij hopen, dat de rubriek een rede lijk lang leven beschoren zal zijn. Nu iedereen weer terug is in herfstig Holland en de appels óók in prima conditie zijn, wil het volgende gerecht de pan wel uit: Voor 4 personen: 4 haaskarbonaad- jes, 4 grote goudreinetten, 1 glac pils. Verder aankleden met een klein blikje champignons, 1 gesnipperde ui, wat gehakte groene kruiden, zout en peper, wat citroensap, 1 ei, 2 a 3 eetlepels bloem. Haaskarbonaadjes in wat boter bruin bakken, afblussen met bier, even door laten stoven. De overige ingrediënten goed vermengen en hiervan 4 kleine pannekoekjes bak ken. In andere pan de in schijven gesneden appels bakken. De karbo- naadjes op de pannekoekjes serve ren en afdekken met de gebakken appelschijven. Niet minder dan 65 medewerkers van onze Rotterdamse vestiging kwamen op woensdag 30 augustus in aanmerking voor een diploma. Welke opleidingen het hier betrof en door wie daaraan zo succesvol werd deelgenomen, hebben wij voor de duidelijkheid samen gevat in het hierbij afgedrukte overzicht. De bedrijfsleider, drs. J. J. C. Goos, reikte de diploma's uit. Alvorens echter hiertoe over te gaan sprak hij de aanwezigen toe, waarbij hij onder meer wees op de noodzaak van het studeren, vooral om in deze tijd van snelle technische ontwikkelingen bij te blijven. Ook sprak de heer Goos zijn waardering uit voor het werk van de cursusleiders. Na dit min of meer officiële gedeelte bleef men onder het genot van een pilsje nog even gezellig bijeen. Logische schakelingen: C. Brandwijk, Werkplaatsen algemeen J. J. Mijnsbergen, (Werkplaats M R J. C. Polderdijk, Electrotechn. werkplaats H. Schrijver, Mechanische werkplaats R. Tazelaar, Storingsdienst W. A. Vermaas, Projektenbureau J. H. Vos, tekenkamer M. Vrugteveen, Projektenbureau Patroonsdiploma Garagebedrijf: T. Notenboom, Garagewerkplaats Elektronika (S B C A. P. M. van Dijk, Electrotechn. werkplaats H. A. Tolhoek, Werkplaats M R Meet- en Regeltechniek Bemetel, deel 2a: W. Romein, Werkplaats M R Meet- en Regeltechniek A: G. J. Grootenhuis, Tekenkamer J. K. Hoogendijk, Tekenkamer E. Mol, Projektenbureau Pneumatiek Hydrauliek A: Th. J. G. van Look, Mechanische werkplaats J. Noorlander, Storingsdienst H. A. Rietveld, Mechanische werkplaats C. L. v. d. Toorn, Storingsdienst F. M. Kappelhof, Mechanische Werkplaats Pneumatiek Hydrauliek B: W. A. P. F. L. de Bruin, Storingsdienst A. C. v. d. Eist, Storingsdienst M. A. van Hees, Storingsdienst Onderhoudsmonteur Bemetel: A. Meijer, Storingsdienst Autogeen lassen: J. P. Mollenbrok jr., Storingsdienst Elektrisch lassen: J. D. Bonte, Storingsdienst J. W. Breda, Storingsdienst Smeertechniek: C. A. Bouwens, Storingsdienst W. A. P. F. L. de Bruin, Storingsdienst A. C. v. d. Eist, Storingsdienst J. de Graaf, Storingsdienst G. W. J. de Groot, Werkplaatsen algemeen M. A. van Hees, Storingsdienst J. C. Konings, Storingsdienst W. H. Ton (uit dienst), Storingsdienst B. Woudenberg, Storingsdienst C. Zijderveld, Storingsdienst E.V.O. - Vorkheftruck: G. van Ast, Emballage P. C. Bevelander, Emballage A. van Es, Emballage A. van Herk, Emballage J. M. Marges, Centraal magazijn J. Polsema, Emballage H. R. Rosvall, Havendienst A. Rijstenbil, Emballage P. B. Soudan, Centraal magazijn Technisch Basisdiploma: J. Mollenbrok sr.. Ziederij F. A. Streep, Garagewerkplaats Groot Sleuteldiploma Vervoer: F. H. J. Heijneman, Secretariaat B.B. N. J. de Hek, Bedrijfsbureau Th. J. G. Pas, Bedrijfsbureau Sleuteldiploma: mej. P. E. v. d. Heiden, Bedrijfsbureau mevr. J. P. van Roon-Spek, Bedrijfsbureau Basisdiploma Units: J. v. Amerongen, Garagewerkplaats W. H. v. Berkel, Bottelarij M. J. Keij, Storingsdienst A. C. Lange, Energiedienst J. J. A. Teijgeman, Gistkelder J. Zwanenburg, Ziederij P. E. v. d. Heiden, Bedrijfsbureau J. P. v. Roon.Spek, Bedrijfsbureau Vapro Bedieningsman A: P. van Oort jr., Opleidingen Vapro Bedieningsvakman B: I. S. Eman, Opleidingen W. A. G. Sanders, Bottelarij Drs. Goos heeft zojuist het sleuteldiploma uitge reikt aan de enig aanwezige dame van het gezel schap in de Raadskelder, mevrouw J. P. van Roon-Spek. 21

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 21