40-JARIG JUBILEUM L. F. W. DIJKEMA Op 19 oktober bracht de heer L. F. W. Dijkema van het Centraal Laborato rium in Rotterdam het respectabele aantal van 40 dienstjaren op zijn naam. Uiteraard werd dit feit die dag feestelijk herdacht in de Raadskelder. De receptie werd ingeleid door de heer J. E. Jans, die meedeelde, dat deze mijlpaal helaas tevens het afscheid van de heer Dijkema betekende. Helaas voor de brouwerij tenminste, want de heer Dijkema heeft een zeer veelzijdige interesse en vele hobby's, waarvoor hij al zijn vrije tijd nodig zal hebben. Drs. P. van Eerde schoof het afscheid als een onontkoombaar feit naar de achtergrond en legde liever de nadruk op het feestelijke jubileum, wat ook beter paste bij een blij mens, zoals hij de heer Dijkema even later schetste. Hoewel zijn samenwerking met de heer Dijkema pas enkele jaren oud is, wist de heer Van Eerde hem toch al drievou dig af te schilderen en wel als goo chelaar, uitvinder en tovenaar. Het bij velen bekende creatieve talent van de heer Dijkema op het gebied van distil leren, bleek één van de vele eigen schappen, die voor deze benamingen verantwoordelijk waren. Ir. H. Wan- schers was van mening, dat bij de sprekers de groep gedistilleerd zeker niet mocht ontbreken. Hij had prettige herinneringen aan de tijd vlak na de oorlog en prees de waardevolle advie zen, die de heer Dijkema vaak gaf. De reeds gepensioneerde Drs. G. Ver meulen vond, dat ook de muzikale kwa liteiten van de heer Dijkema niet ver zwegen mochten worden. Tevens moest hem van het hart hoe vroeger, toen hij met Dr. H. E. Jansen het Hei- neken's Technische Nieuws redigeerde, de verhalen van de heer Dijkema dik wijls een uitkomst betekenden, wan neer de kopij niet toereikend was. Maar ook mondeling gaat het verhalen de heer Dijkema goed af. De heer Van Eerde noemde dit al in zijn toespraak. Een levend bewijs gaf de heer Dijkema zelf, toen hij naast woorden van dank voor de mooie cadeaus, ook nog enige herinneringen ophaalde. K. Th. W. M. BAKX Op 2 oktober werd in de Raadskelder te Rotterdam het zilveren jubileum van de heer K. Th. W. M. Bakx gevierd. De heer Bakx, die zich momenteel bezig houdt met economische analyse in de Technische Divisie, werkte ook geruime tijd in de andere vestigingen en viel in de loop der jaren vooral op door zijn groot organisatorisch talent, speciaal op economisch-administratief gebied. Ir. R. van Marwijk Kooy sprak als eerste de jubilaris toe. Na hem volg den drs. J. A. Klomp, de heer G. C. Broere, chef Centrale Logistiek en de heer J. Kamphorst onder wiens leiding de heer Bakx vroeger nog gewerkt heeft. De heer Bakx dankte tenslotte met een speech, die velen op de lach spieren werkte. C. KOK MET PENSIOEN Tijdens een gezellige bijeenkomst in zijn woning werd op 29 september af scheid genomen van de heer G. Kok uit Rotterdam. De heer Kok was geduren de 38 jaar werkzaam bij Heineken, aanvankelijk als chauffeur bij de toen malige transportdienst, maar sinds no vember 1964 bij de Mechanische Admi nistratie. Om gezondheidsredenen had hij de brouwerij al voor zijn pensione ring verlaten, reden waarom het af scheid ook in kleine kring plaatsvond. De deputatie van de brouwerij bestond voornamelijk uit medewerkers van het Computercentrum, omdat de heer Kok de laatste jaren daar werkzaam was. De heer G. P. de Waal bracht namens de bedrijfsleiding de heer Kok dank voor alle werkzaamheden, die hij gedu rende vele jaren voor Heineken heeft verricht, en bood hem een cadeau on der couvert aan. De foto toont de heer Kok (rechts) en de heer De Waal. A. J. VAN DER HEYDEN In kleine kring vond vrijdag 29 septem ber in de brouwerij Mauritskade te Amsterdam de viering plaats van het 25-jarig dienstjubileum van de heer A. J. van der Heyden. De heer van der Heyden, die in de functie van Meet- en Regeltechnicus nog heeft meegewerkt aan de ver nieuwing van het brouwhuis (paneel), werd later benoemd tot Onderchef Electrotechnische Werkplaats. Thans is hij 'Plant-lnspector', waarbij hij de administratieve werkzaamheden voor zijn rekening neemt en zonodig inspringt bij het verhelpen van grote storingen. De heer Van der Heijden is vele jaren lid geweest van de Ideeënvat Commis sie, en maakt thans deel uit van de Veiligheidcommissie. J. E. I. VAN DEN BORN In de Gijsbreghtkelder van de brouwe rij Mauritskade te Amsterdam werd op 22 september het 25-jarig jubileum gevierd van de heer J. E. I. van den Born, werkzaam op de Bouwkundige Werkplaats. De heer Van den Bom kwam in dienst als timmerman, was jarenlang wagenmaker totdat deze af deling in 1968 werd opgeheven, en is thans belast met onderhouds- en nieuw- bouwwerkzaamheden. De foto toont het echtpaar Van den Born op het mo ment dat de heer G. de Korte, chef van de Bouwkundige Werkplaats, de jubi laris een horloge aanbiedt. K. P. NIEROP Maandag 21 augustus, wegens vakan tie enige weken later dan de eigenlijke datum, werd in de Raadskelder van de Rotterdamse vestiging het zilveren ju bileum van de heer K. P. Nierop ge vierd. De heer Nierop bracht veruit het grootste deel van zijn 25 dienstjaren door in Amsterdam. Deze oud-'Amstel- man', zoals de heer J. H. Burger, chef van de Transport/Exportafdeling de jubilaris noemde, is na de fusie de af deling Export in Rotterdam komen versterken. Op de foto feliciteert de heer Burger (links) de jubilaris. 19

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 19