Heineken Girls Heineken Nationale Hengel- wedstrijd Den Bosch voetbalde tegen Naafi-team Een elftal medewerksters van onze brouwerij in Den Bosch heeft zich ge waagd aan het damesvoetbal. Onder de naam 'Heineken Girls' verschenen zij op woensdag 27 september in het veld tegen een gelegenheidsefltal van D.V.C. Den Dungen. Aanvankelijk was het een gelijk op gaande strijd, maar gaandeweg werd de aanvalskracht van Den Dungen groter. Vóór rust werd het 2-0 voor Den Dungen, dat o.a. uit een straf schop kon scoren. Direct na de rust, toen de Heineken-dames weer een beetje op adem waren gekomen, be nutte Joke Bonrré voor Heineken een prachtige kans en bracht met een harde schuiver de stand op 2—1. Men verwachtte nu allerwegen, dat de kan sen zouden keren, maar Den Dungen nam geleidelijk aan het heft in handen en sloot de wedstrijd tenslotte bij een 4-1 stand af. De 'Heineken Girls' hebben nu echter de smaak te pakken en het ziet er naar uit dat zij binnenkort weer eens binnen de lijnen zullen komen. Da winnaar van de Heineken Nationale Hengelwedstriid, de heer D. Albers uit Beverwijk, temidden van v.l.n.r. de heren H. Duiker (organisator), R. F. Kapinga, F. Leipoldt en Harry de Groot (controleurs). Het voetbalelftal van Heineken Den Bosch. Op zaterdag 30 september werd voor de negende maal in successie de Hei neken Hengelwedstrijd gehouden. De deelnemers, die uit alle delen van het land kwamen, werden vanaf het Cen traal Station in Amsterdam met bussen naar Purmerend vervoerd, waar langs het Noordhollands Kanaal het vispar- cours was uitgezet. Alle factoren voor een geslaagde dag waren aanwezig: zon, matige wind en een opgewekte stemming. Helaas be ten de vissen maar matig, ondanks het vele voer dat ze vanaf de wal kregen toegeworpen. De controleurs behoef den met hun meetlat maar weinig in actie te komen. De 'voed-vrouwen' had den evenwel een dankbaarder taak, want op de wallekant hapte men gretig in broodjes en bier. Om half vier werd het eindsignaal gegeven. In de bussen, die alle deel nemers naar 't Koelschip van de brou werij in Amsterdam brachten, werd honderduit gepraat over de oorzaken van de matige vangst, maar de stem ming bij de prijsuitreiking was er niet minder om. De heer P. Kranenberg, directeur Horeca Ontwikkeling van Heineken, hield een zeer toepasselijke en vooral geestige speech over de vis sport, waarna hij vele prijzen kon uit delen. Eerste in de Nationale Hengel wedstrijd werd de heer D. Albers uit Beverwijk, die de fraaie Heineken wis seltrofee in ontvangst mocht nemen. Hij was met 116 cm vis alle anderen de baas gebleven. In de algemene hulde werd ook de heer H. Duiker be trokken, die elk jaar weer de organisa tie van dit grootse festijn verricht. Op twee zaterdagen in september heeft een voetbalteam van onze Bossche brou werij de strijd aangebonden met een elftal van de Naafi uit het Duitse Krefeld. Zater dag 2 september was het Naafi-gezel- schap, bestaande uit medewerkers van de kantinedienst van het Engelse leger in Duitsland, te gast op de brouwerij in Den Bosch. De strijd op het voetbalveld ging tamelijk gelijk op en met de 2-2 eindstand kon iedereen tevreden zijn. Veertien dagen later, toen de Bossche for matie in Krefeld bijzonder gastvrij werd ontvangen, had Heineken het beste van het spel. Bij rust stond het al 3-0 voor de Bosschenaren, terwijl de eindstand 5-2 werd. Een beetje onvoorbereid traden ook nog drie Heineken-medewerkers aan voor een spelletje tafeltennis. Ook hier werd wat onverwacht de zege binnengehaald. In beide gevallen was er voldoende aan leiding om er een heel gezellig dagje van te maken. Over en weer werden herinne ringen aangeboden, die in de prijzenkas- ten van de respectieve teams ongetwijfeld een goed plaatsje hebben gekregen. 17

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 17