VERENIGINGEN Tennisclub Rotterdam Schaaksimultaan in 't Koelschip Druk seizoen Rotterdamse Bridgeclub De lawntennisclub Heineken Rotter dam heeft een redelijk goed seizoen achter de rug. Gestart werd met 13 nieuwe leden (beginners), waardoor het ledental tot 33 opliep. Helaas werkte het weer niet altijd mee, maar toch kon een redelijk lesprogramma worden afgewerkt. Er werd een nieuw bestuur gevormd, dat bestaat uit de heren H. J. Kievits (voorzitter), H. H. W. Norp (secretaris) en P. G. de Waal (penningmeester). Er namen twee teams deel aan de zaterdag districtscompetitie van de K.N.L.T.B., één gemengd- en één heren team. Het eerste (gemengde) team bestaande uit de dames Ch. Kievits, H. van Rigteren en de heren H. J. Kievits en B. van Hasselt, werd afdelingskam pioen van de 3e klasse. Van de zes wedstrijden won het er 5. De uitwed strijd tegen Oostvoorne werd met mi nimaal verschil verloren. De promotie wedstrijd tegen R.O.V.S. (Shell) bracht winst, waardoor dit team vol gend jaar in de 2e klasse uitkomt. De heren hadden minder succes. Zij degradeerden van de 2e naar de 3e klasse. Het team, waarin A. Franken- huysen, J. Fransen, H. H. W. Norp, A. de Waal en J. Visser speelden, verloor 5 van de 6 wedstrijden. Alleen de thuis wedstrijd tegen 's Gravendeel leverde de volle winst op. Een aantal leden nam deel aan het toernooi op het tennispark 'Kralingen'. In de B-groep bereikten mevrouw Ch. Kievits en B. van Hasselt de finale gemengd-dubbel. De finale partij, helaas enige malen door regenbuien onderbroken, verloren zij in 3 sets, waardoor zij op een zeer eervolle 2e plaats eindigden. Gaarne maken wij van deze gelegen heid gebruik er op te wijzen, dat nieuwe leden van harte welkom zijn. Daar er het komende seizoen geen les sen voor beginners zijn, moet u wel enigszins geoefend tennisser(ster) zijn. Inlichtingen kunt u krijgen bij het bestuur. De Bridgeclub Heineken Rotterdam is het nieuwe seizoen gestart met een uiter mate druk programma. Naast de onderlinge competitie wordt deelgenomen aan de bedrijfscompetitie, waarin 9 wedstrijden worden gespeeld. Daarnaast staan er nog enkele vriendschappelijke wedstrijden op het programma. Voor de onderlinge competitie heeft men een paar nieuwigheden ingevoerd. Naast een algemeen klassement kent men nu ook een puntenklassement. Een beetje in de sfeer van de Tour de France worden voor beide klassementen bij wijze van spreken truien uitgereikt. Voor het algemeen klassement een gele, voor het puntenklassement een groene. De Bridgeclub Rotterdam speelt iedere vrijdagavond op de brouwerij aan de Crooswijksesingel. Hoewel men een flink aantal leden heeft, is jong talent van harte welkom. Wie zich niet direct als lid wil aanmelden, kan natuurlijk vrijblij vend een kijkje komen nemen in de Raadskelder, waar het op vrijdagavond altijd zeer gezellig toegaat. Donderdag 19 oktober werd in 't Koelschip van de brouwerij in Amsterdam een pers bijeenkomst gehouden van de Stichting Teleac, waarop de heren dr. Max Euwe en P. Mühring nog eens ingingen op de strijd om de wereldtitel tussen Spasski en Fischer. Na afloop werd een schaalsimultaan gehouden, waarin ieder van beide heren het opnam tegen een vijftiental journalisten. Omdat de bijeenkomst bij Heineken werd gehouden, mochten ook drie van onze medewerkers achter de borden plaatsnemen. Het waren de heren J. M. Bruijnis en S. Kok van Commercial Relations en P. G. van Berge van de Kas Zuidwal in Den Bosch. Het gelukte deze laatste om in zijn partij tegen dr. Euwe van alle aanwezigen het langst stand te houden. Los van de simultaan werden door Jan Hein Donner en Tim Krabbé heel wat partijtjes gespeeld. De heren Jan Hein Donner (rechts) en Tim Krabbé. Als tegenspelers van dr. Max Euwe v.l.n.r. de drie Heineken-medewerkers: P. G. van Berge, S. Kok en J. M. Bruijnis. Links achter deze drie de heer C. J. Harmsen.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 16