Ll V Traditiegetrouw wordt er in de maan den november en december bokbier op de markt gebracht. Het is een wat on gewoon biertje, prachtig robijnrood van kleur en met een heel apart aroma. In vroeger jaren werd het veel gedronken, maar sinds pilsener bier de overhand heeft gekregen, is het wat in de verge telheid geraakt. We krijgen echter steeds meer te maken met een hang naar vroeger. Heel wat oude zaken worden weer in ere hersteld. Zo is het ook met het bokbier. Vooral de jonge ren van vandaag kan men meer en meer tot de liefhebbers gaan rekenen. Er is derhalve dit jaar wat meer rucht baarheid aan het weer op de markt zijn van bokbier gegeven. Er is een prachtig nieuw etiket ontwikkeld, zo wel voor Heineken als voor Amstel. De Bierkoets, de Variomaton, de A-Ford en een vrachtauto met daarop een 7.000 litervat zijn helemaal in het teken van bokbier geplaatst en maken spe ciale routes door het land. En op de radio (Veronica en Noordzee) zijn in de maand november bokbier-spots uit gezonden. Duister is het verleden van het bokbier. Velen hebben zich gebogen over zijn geschiedenis, die geheel gehuld is in de nevelen van vage verhalen en ge ruchten. Veel is er over geschreven, maar langzamerhand komt men toch tot de overtuiging dat men het raadsel van de herkomst van het bokbier heeft opgelost. En als men dan het ware relaas over het ontstaan ervan heeft gelezen, dan komt men tot de overtui ging dat het inderdaad een heel spe ciaal bier is. In de streek rond Hannover ligt een kleine stad, die nog veel van haar mid deleeuws karakter heeft behouden. Vroeger was deze plaats, Einbeck, be roemd om het bier dat er werd gebrou wen. Dat was van een dermate bijzon dere kwaliteit, dat het in geheel Duits land als een delicatesse werd be schouwd en dat wil toch heel wat zeg- 12

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 12