Rooy, een rozenbokaal aan. Heel wat vriendschapsbanden werden nog aan geknoopt, in het bijzonder met de charmante serveerstertjes. Toen men ruimschoots alle soorten Whitbread- bier geproefd had, was het tijd om naar een volgend evenement af te rei zen. Dat was in het Top Rank Suite Hotel in Watford, waar 's avonds een Heineken Beer Festival werd gehou den. In een uitbundig met Heineken- reclamemateriaal opgetuigde feestzaal vond de finale plaats van een disc jockey wedstrijd, opgeluisterd met popmuziek en bierestafettes. Het con cert van de fanfare viel daar wat koud tussenin, wat niet wil zeggen, dat onze musici er geen temperamentvolle show van maakten. Vele uren later, in het London Park Hotel, kon men na een vermoeiende dag eindelijk even uitbla zen, ditmaal zonder dat de instrumen ten ter hand genomen hoefden te worden. Het vierde grote gebeuren speelde zich de volgende dag af in Chislehurst, waar in 'The White Horse' het 20.000e tappunt voor Heineken Lager Beer was geïnstalleerd. Met enig ceremo nieel tapte Heineken-directeur J. W. Beyen de eerste pint, waarna alles en iedereen 'in' was voor een daverende serenade van de fanfare. Men wist van geen ophouden meer en toen twee Hollandse kaasmeisjes zich meester 1. Voorzitter W. H. M. van Rooy ontving van Whitbread een rozenbokaal. 2. Whitbread-directeur R. Dyson toont het schilderij, dat hij van de Heineken Fan fare als aandenken kreeg. 3. De fanfare op het terrein van Whitbread in Luton. 4. Een kaasmeisje sloeg geducht op de grote trom. 5. Heineken-directeur J. W. Beyen brengt een toast uit op het 20.000ste tappunt, geplaatst in Chislehurst. 6. Een kloeke dirigente. 7. Kijken naar de Whitbread-film in Luton. 8. Het Heineken-tappunt in de White Horse in Chislehurst. 9. Een 'Hollands' onderonsje. maakten van de dirigeerstok en de grote trom, was het feest compleet. Die avond en de volgende dag had men vrijaf om de grote stad op zich te laten inwerken, ledereen deed dat op zijn eigen manier, wat toch weer inhield dat op geëigende plaatsen als Soho, Trafalgar Square, Buckingham Palace en bij de Horse Guards heel wat Hei- neken-gezichten opdoken. Vele fantas tische vertellingen zouden hier neer te schrijven zijn maar een mondelinge overlevering verdient de voorkeur. Eén ware geschiedenis echter tot slot, verhalend over vier of vijf fanfareleden, die zich voor tamelijk veel geld in een 4

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 10