Naamlijst biedt een scala van sporten voetbal Tientallen medewerkers verzuimden in hun opgave de afdeling, waar men werkzaam is, en de plaats van vestiging te vermelden. Het ontbrak de redactie evenwel aan tijd om dit in alle gevallen te achterhalen. Hoewel we ons voorgenomen hebben om bij de opsomming geen enkel onderscheid te maken en iedereen dus maar kris-kras door elkaar te zetten, menen we toch een paar keer van ons aanvankelijk voor nemen te moeten afwijken. Dat komt, om dat er zo hier en daar toch wel een paar 'paradepaardjes' zijn, die nogal eens in het licht van de schijnwerpers staan of in het verleden zeer nadrukkelijk stonden. Zo'n man is bijvoorbeeld: Charles Corver (District Verkoopleider Bunnik): Topscheidsrechter in het be taalde voetbal en sinds 19 juni van dit jaar internationaal arbiter (UEFA en FIFA) voor ontmoetingen in de Europa Cup-toernooien en Europese interlands. Speelde 12 jaar in het eerste elftal van de 3e klasse KNVB-club Tonegido te Voorburg. Maakte 11/2 jaar deel uit van het Nederlands Marine Elftal. Is of was bovendien ook in andere sporten actief: in 1951 tweede bij het jeugdkampioen schap schaken, in 1953 tweede bij de Nederlandse legerkampioenschappen ta feltennis; thans nog volleybal, tennis, dammen. Het scheidsrechteren heeft ech ter zijn voorkeur, omdat daar op oudere leeftijd, mits een goede conditie aanwezig is, nog veel in te bereiken valt. Hij is 36 jaar oud en heeft dus zeker als top scheidsrechter nog vele perspectieven. Abe Lenstra (Gewestelijk Verkoopkan toor Zwolle): Een man, die zijn sporen in de voetballerij wel heeft verdiend: liefst Charles Corver (voetbalscheidsrechter) 47 maal in het Nederlands Elftal en als zodanig deel uitmakend van het roemruch te Oranje-trio Lenstra - Wilkes - Rijvers. Speelde daarvoor in het Noordelijk Elftal, De Zwaluwen en in het Nederlands Jeugd- elftal. Daarnaast beoefende hij vele an dere sporten: atletiek, kampioen van Friesland op de 100 en 200 m en bij het verspringen, voorts hinkstapsprong en ko gelstoten; dammen, 1e bord Damclub Heerenveen (1e klasse); schaatsen, 160 m kampioen van Overijssel; biljarten en kaatsen, waarmee hij diverse prijzen heeft gewonnen. G. K. (Guus) Drager (Gewestelijk Ver koopkantoor Amsterdam): Speelde bij DWS en Ajax. Was met deze laatste club kampioen van Nederland. Kwam 15 maal uit in het Nederlands Elftal. Het kampioenselftal van Feijenoord in 1961. V.l.n.r voorste rij: Van Woerden, Bouwmeester, Bennaars, Moulijn en trainer Sobotka; middelste rij: Kreyer- maat, Van der Gijp en Schouten; achterste rij: Kerkum, Walhout, Pieters Graafland, Klaassen en Veldhoen. R. (Riny) van Woerden (Verkoop Horeca Rotterdam): Speelde 250 wedstrijden in het eerste elftal van Feijenoord 1952- 1962), was 1 maal reserve voor het Ne derlands Elftal, kwam 7 maal uit voor het Nederlands Jeugdelftal en 23 maal voor het Nederlands Militair Elftal. Is thans lid van het Jeugdbestuur van Feijenoord en voorzitter van de Jeugdtechnische Com missie van de KNVB, afdeling Rotterdam. Een van zijn hobby's is de sportjournalis tiek. R. (Rob) Lelieveld (Buitendienst Vrumo- na): Als semi-prof vele jaren in het eer ste elftal van achtereenvolgens NEC, De Graafschap, Helmond Sport. Komt dit seizoen weer uit voor De Graafschap. J. Teeuwen (Horeca Buitendienst): Speel de van 1959 tot 1964 in de toenmalige ere-divisieclub V.V.V. te Venlo als semi- prof. Daarna met het eerste elftal van die club in de Ie divisie. L. Bartels (Thuisverbruik): Van 1947 tot 1956 speler van het eerste elftal van Ajax. Daarna nog twee seizoenen bij Stormvogels in IJmuiden, waarvan één jaar 'betaald'. B. (Bennie) Visscher (Documentatie Zwolle): Speelde bij Zwolse Boys be taald voetbal en kwam voorts uit in di verse regionale en landelijke jeugdselec- ties. G. E. Matthijssen (Inkoop Bunnik): Speel de als semi-prof bij Velox, later bij Hercu les en nu bij Amsvorde in de 4e klasse KNVB. H. van der Horst (Bottelarij Rotterdam): S.I.O.D. Rotterdam (3e klasse KNVB); thans in Heineken-elftal en met z'n 48 jaren nog steeds actief als veteraan. A. van Sluis (Horeca Amsterdam): Scheidsrechter KNVB, afd. Noord-Hol land. M. van Elleswijk (Thuisverbruik Bunnik): 18 jaar lang onafgebroken in de 3e en 4e klasse KNVB gespeeld bij Tonegido. Des tijds aanbiedingen gehad uit het betaalde voetbal, maar daar niet op ingegaan. J. G. Dekker (Financiële Administratie Bunnik): U.V.V., tegenwoordig scheids rechter KNVB, afd. Utrecht. H. P. Renes (gepensioneerd oud-Amstel- medewerker): was o.m. scheidsrechter KNVB; floot de eerste wedstrijd Amstel Brouwerij-kantoor VVB (1916) en trad ook daarna nog vele malen op als scheids rechter voor de voetbalvereniging van de Amstel Brouwerij. P. D. Waagmeester (Export Rotterdam): scheidsrechter KNVB (3e klasse). J. H. van Dillen (Documentatie-Secreta- riaat Rotterdam): voetbalde drie seizoe nen bij D.C.G. (Junioren A I, Jeugdklasse en in de Amsterdamse Jeugdselectie). Andere sporten: boksen en biljarten. G. E. Matthijssen J. G. Dekker (voetbal) (voetbal)

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 7