sterking van de Heineken-verenigingen. Wanneer er een toevloed van leden zou zijn, wordt de keuze bij het samen stellen van vertegenwoordigende teams gemakkelijker. Het gebeurt namelijk nogal eens, dat Heineken wordt uitge nodigd om in bepaalde takken van sport een wedstrijd tegen derden te spelen of aan toernooien mee te doen. Te vaak moet nog worden afgezegd, omdat men geen redelijke vertegen woordiging kan formeren. Ook de jong ste sportdag heeft op dit gebied de teamleiders vele hoofdbrekens gekost. De meeste van onze medewerkers we ten echter te weinig van het bestaan van de Heineken-verenigingen. Daarom lijkt het ons nuttig om een zo volledig mogelijke lijst van verenigingen, met daarbij de namen van de contactperso nen, in dit nummer op te nemen, in de hoop dat zich vele nieuwe leden zullen aanmelden. Het verenigingsleven bin nen ons concern biedt namelijk een prachtige gelegenheid voor de werk nemers onderling om elkaar wat beter te leren kennen. Vooral ook omdat door een steeds verdere uitbreiding van het concern, de mensen elkaar eigenlijk alleen nog maar zakelijk kennen. In sommige gevallen slechts via de tele foon. Zo'n concernsportdag geeft na tuurlijk een uitstekende contactmoge lijkheid en dat is in aanleg ook de be doeling van dit gebeuren. Dit gaat echter alleen op, als er voldoende men sen aan meedoen en mits de publieke belangstelling maar groot genoeg is. We vragen ons echter in allen gemoede af, of de huidige opzet in dit licht bezien nog wel doelmatig is. Ja zelfs, of zo'n sportdag de mensen nog wel aanspreekt. Het pakket sporten is al vele jaren hetzelfde en ook onder de deelnemers zien we steeds dezelfde gezichten. Er zijn grote categorieën werknemers, die niet aan bod komen, omdat hun tak van sport niet op het programma staat, en zich dan ook helemaal niet laten zien. Bovendien zijn er in het huidige pakket heel wat sporten, die niet of nauwelijks interes sant zijn voor de toeschouwer, omdat er niets gebeurt, dat bij het publiek overkomt. We denken in dit geval aan bridgen en klaverjassen, maar ook zelfs een beetje aan biljarten en hengelen. Dit betekent niet, dat deze onderdelen uit het programma geschrapt zouden moeten worden. In tegendeel. Maar wel zullen er meer publiekssporten bij moeten komen. Teamwedstrijden, waar bij de supporters langs de lijn hun favo riete club kunnen aanmoedigen. Of in dividuele wedstrijden, waarbij duidelijk een winnaar naar voren komt. Onze gedachten gaan uit naar bijvoorbeeld hockey, volleybal, een lange afstands loop, hoogspringen en verspringen en misschien zelfs touwtrekken. Met dit laatste onderdeel zijn we in de sfeer van attracties gekomen. We her inneren ons hoe in het verleden op de brouwerij Mauritskade eens zo'n sportdag voor het hele gezin werd gehouden, waarover op de dag van van daag nog gesproken wordt. Er was voor iedereen wat te beleven en de spanning zat er tot aan het einde van de dag in. Een dergelijke formule zou ook eigen lijk nu weer gehanteerd moeten wor den. En wanneer de activiteiten dan

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 4