Heineken huisvest heel wat sportieve medewerkers Deze zomer, nog redelijk ver vóór het begin van de Olympische Spelen, hebben we door middel van een invulstrookje onze medewerkers gepolst over hun spor tieve bezigheden. In de daarop volgende weken heeft de redactie een stroom van inzendingen gekregen, hoewel de indruk bestaat, dat lang niet alle sportieve medewerkers iets van zich hebben laten horen. De schat aan gegevens bleek echter een complete warwinkel te zijn, die zich niet gemakkelijk liet rubriceren. Met name, wanneer men in meer dan in één sport actief is, leverde de ordening nogal eens problemen op. We zijn er daarom van uitgegaan, dat de sport, die ais eerste werd opgegeven, voor de betrokken beoefenaar de belangrijkste is en hebben de man of vrouw dan ook in deze categorie ingedeeld. Zonder overigens voorbij te gaan aan de andere sporten, die men had opgegeven. Alles bij elkaar leverde onze inventarisatie een enorme lijst namen op, waarmee een dwarsdoorsnede is verkregen van de vrijetijdsbesteding op sportgebied van het Heineken-personeel. De lijst is echter verre van volledig, omdat niet iedereen heeft gereageerd. Helaas zijn we niet in de gelegenheid om in een volgend nummer dit verzuim, al dan niet ontstaan door vakanties of vergeetachtigheid, goed te maken. Wei stelt de redactie het op prijs, wanneer medewerkers, die in de loop van dit jaar tot bijzondere sportprestaties komen, dit even zouden melden, zodat we incidenteel nog eens iemand voor het voetlicht kunnen halen. Alvorens we in dit nummer de uitgebreide naamlijst publiceren, willen we nog ingaan op de relatie, die zou kunnen bestaan tussen de vele medewerkers, die aan sport doen en de activiteiten binnen Heineken op het gebied van de sport en de ontspanning. Meer daarover leest U op deze en volgende pagina's. Wie de lijst van sporten, die door Hei- neken-medewerkers worden bedreven, doorloopt, komt al snel tot de con clusie, dat de verscheidenheid erg groot is. Het zijn er een kleine veertig en we kunnen ons voorstellen, dat dit aantal nog groter zou zijn, wanneer iedereen destijds het formulier had in gevuld. De meeste sporten worden be oefend in clubverband. Soms zijn er heel beroemde clubs bij, vaak ook was het nauwelijks te achterhalen wat al die letterafkortingen betekenen. Het was opvallend dat er maar heel weinig inzendingen zijn binnengeko men van personeelsleden, die zijn aan gesloten bij de eigen verenigingen van Heineken. Misschien is men er van uit gegaan, dat de Heineken-clubs over het algemeen meer intern zijn, al wordt er - zover wij weten ook 'buiten de deur' in competitieverband gespeeld. Een goed voorbeeld in deze is de voet balclub H.B.M. in Amsterdam, die al meer dan vijftig jaar bestaat en waar over we onlangs nog een uitgebreide reportage publiceerden. Toch is er over het algemeen een terug gang in de belangstelling voor de spe cifieke Heineken-verenigingen te be speuren. in Amsterdam bijvoorbeeld heeft dit geleid tot samenvoeging van verschillende clubs van Stadhouders kade en Mauritskade. Maar ook zijn er hier en daar clubs opgedoekt. Daar staat tegenover dat er ook wel eens een voor de brouwerij geheel nieuwe tak van sport om de hoek komt kijken, zoals in Den Bosch, waar men onlangs een fietsclub heeft opgericht. De belangstelling voor de sport is er dus wel, al is het niet altijd even ge makkelijk om bijvoorbeeld voor de con cern-sportdag complete teams op de been te brengen. Vaak zijn dit dan nog gelegenheidsteams, waarin men niet voldoende op elkaar is ingespeeld, hetgeen de kwaliteit van het spel niet ten goede komt. Er is binnen ons con cern - zo dachten wij - voldoende slui merend talent aanwezig, waarmee best wat te doen zou zijn. In de eerste plaats denken we aan ver- 3

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 3