vers veel vet I'lll '-.I OP DE ACHTERPAGINA: Tijdens de Olympische Spelen van 1928, die in Amsterdam werden gehouden, heeft Heineken op een voor die dagen nog zeer ongebruikelijke ma nier reclame gemaakt. Boven het Olympisch Sta dion, alsook boven alle provinciale hoofdsteden van Nederland, werd door een Engelse luchtschrij- ver de tekst Heineken's Bier geschreven. In diezelfde periode werden speciale prentbrief kaarten verspreid, waarop Heineken's Bier werd aangemerkt als 'Het bier der Olympiade'. Onze gepensioneerde oud-medewerker, de heer J. A. Koelman uit Amsterdam, stelde ons zo'n kaart, die hij 44 jaar lang heeft bewaard, ter publicatie beschikbaar. Hoe deze eruit zag, ziet u op de achterpagina. OP DE VOORPAGINA: De heer J. F. Stap, directeur Financiën van Heineken, trad tijdens de Olympische Spelen op als coach van de Nederlandse zeilers. De foto toont hem staande in de volgboot (rechts) met de reserves Bierman (naast hem) en Kraan (op de rug gezien). Meer hierover op pagina 16. 23STE JAARGANG NO. 6 SEPTEMBER 1972 MAANDBLAD VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN HEINEKEN Redactie-adres: Postbus 28, Amsterdam Telefoon 020 - 70 21 88 Redactie: R. Elfrink Mej. S. de Longte Redactiecommissie: Mr. C. H. W. d'Artillac Brill, voorzitter J. F. Stap Mr. L. M. Pahud de Mortanges Mr. D. P. de Graaf Ir. L. W. M. Hendrikx W. H. Koimans K. A. Warmenhoven Mr. J. Th. Kappelle Correspondenten: Amsterdam (Stadhouderskade): vacature Amsterdam (Mauritskade): H. A. Hesse Rotterdam: Mej. L. M. Eenhuizen Den Bosch (Rietveldenweg): H. M. Sikking Den Bosch (Zuidwal): F. C. J. Kuijpers Zwolle: Mej. H. H. van Eerten Bunnik: J. P. B. Kalksma Van Olffen te Hattem nu volledig dochter van Heineken Op 29 augustus werd door Heineken onderstaand persbericht verstrekt: Tussen Heineken Nederland B.V. en de N.V. Bestuursmaatschappij J. A. van Olf fen te Hattem is overeenstemming bereikt over de volledige aansluiting van Van Olf fen bij het Heineken-concern. In mei 1969 verwierf Heineken reeds een minderheidsbelang in het kapitaal van Van Olffen. In de afgelopen jaren hebben beide be drijven reeds nauw samengewerkt op het gebied van marketing, produktontwik- keling en research. De opname van Van Olffen in het Heine ken-concern maakt een verdere ontwikke ling van de tot Van Olffen behorende mer ken Zwarte Kip, Coq Rouge en Gelo op de markt voor advocaat, vruchtenwijn en geïmporteerde wijnen mogelijk. Door dit samengaan ondergaat de perso neelsbezetting van Van Olffen geen ver andering. Met de vakorganisaties is, gedurende de besprekingen tussen de directies, overleg gepleegd. Bod op Franse Brouwerijgroep geslaagd Het door de Raad van Bestuur van Heine ken uitgebrachte bod op de meerderheid van het aandelenpakket van de in Frank rijk gevestigde Holding Company l'Espé- rance is geslaagd, aangezien meer dan driekwart van het aandelenkapitaal is aan geboden. l'Espérance is houdster van de meerder heid van het aandelenkapitaal van de Franse brouwerijgroep l'Alsacienne de Brasserie 'AL.BA' met een jaaromzet van ca. 1,4 miljoen hectoliter bier en ruim 200.000 hectoliter frisdranken. Met een marktaandeel van ca. 7% neemt zij in Frankrijk de derde plaats in onder de brouwerijen. De betreffende bedrijven, die gevestigd zijn in de omgeving van Straats burg, produceren onder meer de merken: Ancre, Mutzig, Colmar en Perle. Pagina 1 J. F. Stap, zeilcoach bij de Olympische Spelen 2 Van Olffen; l'Espérance 3 t/m 5 Beschouwing over Heineken en de sport 6 P. Kranenberg over de Spelen van München 7 t/m 13 Naamlijst sportieve medewerkers 13 65-jarig huwelijk J. Ph. G. Renes 14 Asantehene gast van de brouwerij 15 Verkoop reclame-artikelen aan het personeel 16 A. H. Heineken bij het Bloemencorso; J. F. Stap coach in Kiel 17 t/m 20 Reportage Concern Sportdag 21 t/m 23 Jubilea en pensioneringen 24 Kroniek 25 Oude kroonkurken hebben geen waarde 26 en 27 PROOST 28 Herinnering aan de Olympische Spelen van 1928 2

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 2