Voorschoot 'n uitkomst Burgemeester als biertapper Tot de deelnemers aan het internatio nale televisieprogramma 'Spel Zonder Grenzen', dat woensdag 16 augustus vanuit Delft werd gepresenteerd, be hoorde ook een team uit de Engelse stad Luton, waar Heineken bier gebrou wen wordt, 's Middags bracht het Col lege van Burgemeester en Wethouders van Luton een bezoek aan de brouwerij in Amsterdam. In de Raadskelder waagde burgemeester McKrath zich aan het tappen van een pilsje, onder het toeziend oog van zijn echtgenote en met een beetje assistentie van Heineken-tapper S. Kok. Dat het team van Luton 's avonds de eerste prijs in de wacht sleepte, was toen nog niet te voorzien. Het puntentotaal bleek evenwel niet voldoende om de finale in Lausanne te halen. Babs Boulengier en Herna Veken zijn twee huisvrouwen, die hun leven aanmerkelijk anders hebben ingericht dan het overgrote deel van de Nederlandse vrouwen. Hoewel niet als zodanig opgeleid, staan zij beiden in Amsterdam geregistreerd als 'beroeps' beeld houwster. Een groot deel van het jaar staan zij op kunstmarkten, vooral in Purmerend, en deze zomer iedere vrijdag op de Grote Markt in Haarlem. De techniek van het gieten van brons en het hakken in steen en hout hebben zij geleerd bij verschillende beeld houwers en tijdens hun 12-jarig samenzijn hebben zij een stijl ontwikkeld, die op de kunstmarkten en in verschillende galeries bijzonder aanspreekt. Van 23 juni tot 26 juli 1971 exposeerde het tweetal in onze Heineken Galerij met een groot aantal abstracte plastieken in steen en hout. Bij het zware hakwerk is hun onmisbare 'steun' het Heineken barbecue-voorschoot, dat in de grote etiketzak een beitel, schuur papier en een hamer bergt. Op de foto de twee beeldhouwsters, Herna Veken (links) en Babs Boulengier op de kunstmarkt in Haarlem. 26

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 26